Reklama

„Las, 4 rano” – film Jana Jakuba Kolskiego w suwalskim „Kinie konesera”

Data:

- Reklama -

We wtorek, 21 marca o godz. 18.15 w „Cinema Lumiere” w Suwałkach odbędzie się pokaz filmu Jana Jakuba Kolskiego – „Las, 4 rano”. Na dużym ekranie w cyklu „Kino konesera” zobaczymy: Krzysztofa Majchrzaka, Olgę Bołądź i Marysię Blandzi.

Forst jest zamożnym, dobrze zorganizowanym człowiekiem. Kiedy go poznajemy, wydaje się królem życia. Któregoś dnia porzuca korporację, w której jest wiceprezesem. Zniszczenia jakie po sobie zostawia, nie dają nadziei na powrót.

Las, 4 rano – kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny; zarośnięty, brudny, w łachmanach – zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy go: to ten sam człowiek – Forst. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma trójnogiego psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, żyje w zgodzie z przyrodą. Któregoś dnia przed drzwiami jego samotni staje 13-letnia dziewczynka Jadzia. Forst musi po raz kolejny zmieniać swoje życie…

Reżyser, twórca scenariusza i autor zdjęć, Jan Jakub Kolski o filmie: Krzysztof z tym wszystkim, kim jest, pojawił się na ekranie. Jest jednocześnie drapieżny, łagodny, można się go bać, można się nim wzruszać, można się nim zachwycać, czyli oddaje do dyspozycji całą skalę możliwych emocji. Jego partnerką ekranową jest Marysia Blandzi – krucha osóbka na pierwszy rzut oka, utalentowana ponad miarę. W bardzo wzruszającej, pięknej roli pojawia się również Olga Bołądź. Olga Bołądź, która w tej samej chwili jest delikatna, prawie przezroczysta, a potem bardzo zdecydowana, stanowcza, walcząca o swój los. Tych troje, ta konfiguracja gwiezdna porusza się po ekranie i przywołuje rozmaite emocje. Wystarczy wejść do kina i poczuć to, co między nimi się dzieje, a dzieją się rzeczy zdolne poruszyć.

  • Na pewno podszedłem do sprawy ekstremalnie uczciwie, bo nie podchodzę do żadnej sprawy, jeśli nie jestem w stanie jej pokochać. W zasadzie nie wychodziliśmy z lasu. Ten las swoją urodą nas ratował. Człowiek czuł się obdarzony tą otuliną, pięknem przyrody. Walka, którą wykonaliśmy i braterstwo w czasie pracy każdego elementu dzieła filmowego – to była fenomenalna wspólnota – dodaje Krzysztof Majchrzak.

Więcej informacji w naszym kalendarzu.

Aby wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu „Las, 4 rano” w Cinema Lumiere w Suwałkach, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: W jakich filmach Jana Jakuba Kolskiego zagrał dotychczas Krzysztof Majchrzak? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem (wraz z imieniem i nazwiskiem do rezerwacji): redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Zwycięzcy zostaną poinformowani drogą mailową o zasadach odbioru nagród.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

List, który zmienił wszystko: Wygraj bilety na film „Niezwykła wędrówka Harolda Fry”

Cinema Lumiere w Suwałkach zaprezentuje niezwykłą produkcję filmową w...

Cotygodniowy przewodnik po nadchodzących wydarzeniach

W Suwałkach i okolicach każdego tygodnia odbywa się wiele...

„Vermeer. Blisko mistrza” w ramach cyklu „Kino konesera” w Cinema Lumiere

We wtorek, 6 czerwca w Cinema Lumiere w Suwałkach...

W tym tygodniu: Muszelki Wigier, urodziny Konopnickiej i Dni Augustowa

Końcówka maja przyniesie wiele spotkań, akcji społecznych, koncertów i...