Major Cisek nowym dowódcą 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej

0
1769
Na zdj. major Mariusz Cisek.

W poniedziałek, 6 marca nastąpiło przekazania obowiązków dowódcy 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej w Suwałkach. Obowiązki te przejął major Mariusz Cisek, który zastąpił ppłk. Waldemara Siedleckiego.

Ppłk Waldemar Siedlecki z dniem 6 marca został przeniesiony do rezerwy kadrowej. Czasowe pełnienie obowiązków na stanowisku dowódcy przejął zaś major Mariusz Cisek, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii im. Gen. Józefa Bema w Toruniu, uczestnik wielu misji wojskowych w Kosowie, Syrii i Afganistanie.

Ppłk. Waldemar Siedlecki, przekazując obowiązki mjr. Ciskowi, podkreślił, że do Suwałk wkrótce dotrze nowe uzbrojenie i sprzęt, a jego następca będzie musiał dokończyć planowane inwestycje, m.in. remont strzelnicy wojskowej. – Ja swoje zadanie wykonałem. Jestem dumny z was i z tego, co razem osiągnęliśmy. Było dla mnie zaszczytem wami dowodzić – powiedział do pracowników jednostki i żołnierzy ppłk Waldemar Siedlecki.

Major Cisek nie ukrywał, że czeka go wyzwanie oraz realizacja niełatwych zadań. – Obiecuję, że będę dbał o żołnierzy i pracowników, i nie obniżę wysoko ustawionej poprzeczki. Biorę się do roboty – zadeklarował nowy dowódca 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej.

Odchodzący do rezerwy kadrowej ppłk Waldemar Siedlecki dowodził suwalskim dywizjonem od 2010 roku.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Dodaj komentarz