Od Beethovena po Piazzollę. W Alei Gwiazd Grażyna Brodzińska, Bogdan Kierejsza, Marcin Jajkiewicz i Wiesław Prządka (fotorelacja)

0
315

W Dniu Kobiet, 8 marca w Suwalskim Ośrodku Kultury odbył się dwuczęściowy koncert z udziałem czworga artystów, którym towarzyszyła Suwalska Orkiestra Kameralna – tym razem pod batutą Mateusza Walacha.

Suwalska Orkiestra Kameralną powitała publiczność współczesną wersją V Symfonii Beethovena. Kolejne punkty programu charakteryzowała muzyczna różnorodność. Artyści zaproszeni do udziału w koncercie „Aleja Gwiazd” zaserwowali słuchaczom kompozycyjny miszmasz – ze sceny popłynęły dźwięki z filmowego „Ojca Chrzestnego” i „Skrzypka na dachu”, w programie znalazły się też „Libertango” oraz „Oblivion”, „Perła z Tokaju”, „Daj mi siebie”, „Życie na różowo” czy „Moonriver”, okraszone pokazami w wykonaniu mistrzowskiej pary tanecznej: Hanny i Michała Kolanko.

Przypomnijmy wcześniejsze koncerty artystów, które odbyły się w Suwalskim Ośrodku Kultury: Walentynkowy Broadway (foto)Marcin Wyrostek – show z Tango Corazon i orkiestrą AUKSOBogdan Kierejsza show – na początek sezonu (foto).

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda oraz Marcin Wasilewski

Leave a Reply