Reklama

Porozumienie między nauką a biznesem – „zaPARKuj” swój biznes

Data:

- Reklama -

Pierwsze jak dotąd porozumienia o współpracy między Parkiem Naukowo-Technologicznym a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową zostało podpisane we wtorek, 28 marca w suwalskim Urzędzie Miasta. Czego dotyczy? To realizacja intrygującego hasła: „zaPARKuj” swój biznes.

Obecny podczas podpisania porozumienia prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz zapewnił, że współpraca między spółką a uczelnia ma na celu „wyławianie interesujących pomysłów biznesowych młodych ludzi”, z tego też powodu miasto deklaruje wsparcie zarówno, dla PNTPW, jak i PWSZ.

Za hasłem „zaPARKuj” swój biznes kryje się projekt na rzecz rozwoju idei przedsiębiorczości i lepszego wykorzystania bazy obu instytucji. Dariusz Bogdan, prezes Parku Naukowo-Technologicznego zaznacza, że to projekt adresowany do studentów, którzy będą korzystać na swojej macierzystej uczelni z bezpłatnej usługi świadczonej przez pracowników PNTPW. – Chodzi o doradztwo biznesowe w zakresie poszukiwania źródeł finansowania, analizy rynku, tworzenia biznesplanu – tłumaczy D. Bogdan. Docelowo usługa doradztwa ma być wdrożona również dla studentów Politechniki Białostockiej i Politechniki Warszawskiej.

Fot. PNTPW, PWSZ

– Porozumienie swoim zakresem obejmuje również komplementarność badań naukowych – wykorzystanie laboratoriów w PNTPW i PWSZ, których koszty utrzymania są stosunkowo wysokie. Lepiej, żebyśmy się uzupełniali, świadcząc usługi dla przedsiębiorców, niż ze sobą konkurowali – podkreśla prezes PNTPW. W planach dotyczących działań technoparku w Suwałkach jest także utworzenie transgranicznego think tanka i tworzenia analiz dotyczących biznesu na pograniczu.

Rektor PWSZ w Suwałkach, dr Marta Wiszniewska jest dobrej myśli. Jak mówi – dzięki wsparciu ekspertów z PNTPW praca nad nowymi, innowacyjnymi pomysłami będzie dla studentów łatwiejsza. – Do tej pory nie mieliśmy możliwości kierowania naszych wykładowców wyłącznie do pracy w obszarze biznesu, a widzę, że takie zapotrzebowanie wśród studentów jest duże – dodała. Kadra naukowa będzie wspierała działania PNTPW od strony formalnej – badawczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Koniec boomu na estoński CIT. Dane nie pozostawiają złudzeń

Według Ministerstwa Finansów, w pierwszych czterech miesiącach br. tzw....

Podlaskie Diamenty Forbesa. Code&Pepper ponownie z najwyższym wynikiem

Na liście Diamentów Forbesa w edycji 2022 znalazło się...

Nowoczesny marketing – co jest jego podstawą?

Prowadząc firmę, dużo czasu należy poświęcić na zdobywanie nowych...