Reklama

„Saga prastarej puszczy. Opowieść filmowa” – album inny niż wszystkie

Data:

- Reklama -

Tak o pierwszym filmowym albumie przyrodniczym mówią jego autorzy – Bożena i Jan Walencikowie, twórcy serialu telewizyjnego. W piątek, 11 marca w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach odbyły się pokaz filmu „W trosce o bagna” oraz spotkanie związane z promocją wydawnictwa – poprzedzone częścią artystyczną.

Autor: Iwona Danilewicz

– Ten album jest czymś innym niż wszystkie albumy przyrodnicze, jakie mieliśmy w rękach – podkreślił Jan Walencik, dodając, że „Saga prastarej puszczy. Opowieść filmowa” sprawia, iż czytelnicy mogą poczuć się jak zwierzęcy bohaterowie publikacji lub jak reżyser czy operator.

„Saga…” zawiera fabularyzowane historie wilka, rysia, żubra, a nawet mrówki – z bogatym materiałem fotograficznym. To w sumie 10 historii dotyczących zwierzęcych mieszkańców Puszczy Białowieskiej. Ostatnie 100 stron to materiał o powstawaniu albumu.

Nie tylko ze względu na zawartość i lata pracy spędzone nad stworzeniem publikacji robią wrażenie. „Saga prastarej puszczy. Opowieść filmowa” waży 6 kilogramów! Album zawiera 1942 fotografie oraz teksty rozmieszczone na 664 stronach. Sama edycja publikacji zajęła 1,5 roku.

Album nie jest dostępny w księgarniach. Bożena i Jan Walencikowie zajmują się jego sprzedażą. Gdzie zatem kupić album? Wszystkie informacje znajdują się na fanpage’u „Sagi prastarej puszczy”.

Album Bożeny i Jana Walencików został wydany pod patronatem i dzięki wsparciu Marszałka Województwa Podlaskiego.

Spotkanie autorskie poprzedził koncert muzyczno-poetyckiego z udziałem uczniów PSM I i II st. w Suwałkach, prowadzony przez Marlenę Borowską. W tej części wystąpili: Filip Szczepkowski – gitara; Dominika Sala – skrzypce; Małgorzata Makarewicz – skrzypce; Tomasz Grądzki – akordeon; Kwintet Akordeonowy w składzie: Adrian Pikis, Tomasz Grądzki, Filip Sztomber, Mikołaj Szeliga i Jakub Olszewski oraz Zespół Wokalny PSM I i II. st. pod dyrekcją Marleny Borowskiej w składzie: Aleksandra Pełszyńska – sopran, Natalia Perkowska – sopran, Paulina Stachurska – sopran; którym przy fortepianie towarzyszyła Danuta Long.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda oraz Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

15 lat Stowarzyszenia „Nad Czarną Hańczą”: Jubileusz z Krzysztofem Daukszewiczem

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych "Nad Czarną Hańczą" właśnie obchodził swoje...

Hotel Loft 1898 w Suwałkach ma cztery gwiazdki

Hotel Loft 1898 w Suwałkach jest pierwszym tak prestiżowym...

Piknik Charytatywny na rzecz Moniki Halickiej

Już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca pod Wiatą Hotelu...