Śladami Pana Samochodzika i tropem zbrodni (przeczytaj fragment)

0
286

Nakładem olsztyńskiego wydawnictwa Warmia ukazała się nowa powieść Ireneusza Sewastianowicza, suwalskiego pisarza używającego pseudonimu Andrzej Irski. Tym razem Krzysztof Płatek, historyk sztuki, były stażysta w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przebywa na Mazurach, pomagając w zbieraniu materiałów do przewodnika turystycznego.

Krzysztof Płatek przypadkowo dowiaduje się o okrutnej zbrodni sprzed ponad trzydziestu lat. W miejskim parku w Węgorzewie znaleziono wówczas ciało zamordowanego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej. Mordercy nigdy nie schwytano. Teraz okazuje się, że ślad prowadzi w jeszcze bardziej odległą przeszłość i sięga czasów powojennych walk z oddziałami UPA w Bieszczadach. Pomimo telefonicznych pogróżek, Krzysztof postanawia rozwikłać zagadkę. Wspomaga go Lucyna, piękna etnografka z Muzeum Kultury Ludowej.

„Kronikarz z UPA” to 26 książka autorstwa lub współautorstwa Ireneusza Sewastianowicza, w tym 13 powieść. W przygotowaniu jest „Upiór znad Biebrzy”. Autor zaś pracuje nad kolejną książką – „Kuferek ojca Alfonsa”.

Szczegółowe informacje na stronie: www.wydawnictwo-warmia.pl

Poniżej fragment książki „Kronikarz z UPA” – kliknij, jeśli treść nie wyświetla się prawidłowo:

Leave a Reply