Reklama

„Studium zła” na deskach teatralnych. Obejrzyj „Balladynę” w Dramatycznym

Data:

- Reklama -

„Będę, czym dawno byłabym, zrodzona pod inną gwiazdą”… oświadcza Balladyna, kiedy dociera na szczyt. Zostaje królową polską („wbrew rozwadze i historii” jak mówi autor). Jej kariera to pasmo zbrodni i kłamstw, ale też piekło wyrzutów sumienia i przerażenia. Kolejne spektakle w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku – 1 i 2 kwietnia o godz. 19.00.

Balladynie cały czas towarzyszy przekonanie, że ktoś inny steruje jej życiem. To oszalała z zazdrości Goplana, złośliwa siostra, zaborcza, prymitywna matka, a w tle mężczyźni ogarnięci obsesją władzy. I choć utwór Słowackiego ma prawie 200 lat, pytanie, czy da się zatrzymać machinę zła i żyć uczciwie po osiągnięciu wymarzonego celu, pozostaje jak najbardziej aktualne. Zmienia się świat: zamiast legend mamy wirtualną rzeczywistość, zamiast mieczy wyrafinowane narzędzia zbrodni, ale uczucia ludzkie, ambicje, nienawiść i zazdrość pozostają takie same.

Balladyna, fot. Bartek Warzecha, Teatr Dramatyczny w Białymstoku

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku premiera tej sztuki odbyła się 25 lutego. „Balladynę” wyreżyserowała Katarzyna Deszcz, znana białostockiej publiczności ze spektakli „Pięć kilo cukru” oraz „Romeo i Julia”.

Scenografię do „Balladyny” przygotował Andrzej Sadowski, który wspólnie z Elżbietą Wysocką stworzył także kostiumy. Autorem wizualizacji jest Krzysztof Kiziewicz.

W naszym konkursie można wygrać podwójne zaproszenie na spektakl „Balladyna” w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku w dniu 2 kwietnia o godz. 19.00. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: Którą „Balladyną” w karierze reżyserskiej Katarzyny Deszcz jest białostocka realizacja? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Wygrywa osoba, która prawidłowej odpowiedzi udzieli najszybciej. Informacje o wygranej i zasadach odbioru nagrody prześlemy w mailu zwrotnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Rail Baltica – coraz bliżej wygodnych podróży z Białegostoku i Łap

Szybkie i bezpieczne podróże pociągiem oraz lepszy dostęp do...

Z regionu: Pierwszy weekend wiosny z Teatrem Dramatycznym

Z okazji pierwszego dnia wiosny, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra...

Co w teatrze? Repertuar na styczeń i luty

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przygotował różnorodny...