Tak przebiegał Dzień Ekonomisty w PWSZ w Suwałkach

0
446

Pod znakiem konkursów, prelekcji i wykładów upłynął II Dzień Ekonomisty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. W wypełnionej po brzegi auli im. Bronisława Geremka w środę, 29 marca spotkali się wykładowcy, studenci, przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu.

Nie mogło zatem zabraknąć także prezentacji kierunków kształcenia na Wydziale Humanistyczno-Ekonomicznym (ekonomii, finansów i rachunkowości, pedagogiki oraz filologii).

O ekonomii, finansach, rachunkowości czy podatkach rozprawiali między innymi: dr Artur Płoński (wykładowca PWSZ w Suwałkach), Ida Stefanowicz (Główny Specjalista Narodowego Banku Polskiego) i Teresa Kamińska (Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce).

II Dzień Ekonomisty stał się też okazją do wręczenia nagród laureatom Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce pod hasłem „Oszczędności można zamienić w przyjemności”. Przypomnijmy, że ponad 100 osób ze szkół ponadgimnazjalnych w Suwałkach, Ełku, Giżycku, Olecku, Augustowie czy Piszu mogło przed tygodniem pochwalić się swoją wiedzą z zakresu ekonomii. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a najlepsi – atrakcyjne nagrody finansowe (pula wyniosła 5 tysięcy złotych).

II Dzień Ekonomisty zakończył recital prof. Tadeusza Trzaskalika, wykładowcy PWSZ w Suwałkach oraz słodki poczęstunek.

Fot. PWSZ w Suwałkach

Leave a Reply