Reklama
- Reklama -

Trendy w podróżowaniu Polaków, czyli gdzie, na jak długo i za ile

Wakacyjne wyprawy stanowią regularny element rocznego planu większości Polaków. Jedynie w ciągu godziny na podróż decyduje się średnio aż 27 tys. osób. Warto poznać tendencje turystyczne rodaków – poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Gdzie szukamy informacji o ofertach wakacyjnych?

Przy wyborze celu wakacyjnej podróży Polacy najczęściej kierują się opiniami najbliższych – rodziny lub przyjaciół, którzy odwiedzili dane miejsce i mogą polecić konkretny hotel czy wskazać warte uwagi zabytki oraz restauracje. Również ponad połowa turystów sprawdza oferty wyjazdów w internecie, na portalach tematycznych, stronach biur podróży, w wyszukiwarkach lotów i hoteli. W ciągu minuty strony www o tematyce turystycznej odwiedza około 250 osób.

Gdzie najczęściej spędzamy wakacje?

Polacy, decydujący się na wypoczynek w kraju, wybierają urlop nad Bałtykiem, w górach lub najpopularniejszych polskich miastach. Pozostali, którzy spędzają wakacje za granicą, najchętniej jeżdżą do Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Włoch oraz Chorwacji.

Na jak długo wyjeżdżamy na wakacje?

Polski pracownik etatowy w zależności od lat pracy dysponuje 20 lub 26 dniami urlopu w trakcie roku, z których – jak wskazuje KPMG – około 12 wykorzystuje na wakacje. Rozkłada je najczęściej na jeden tygodniowy wyjazd lub na kilka podróży weekendowych, a nawet jednodniowych. Na 24-godzinne wyprawy w ciągu godziny decyduje się około 4 tys. osób.

Ile pieniędzy wydajemy w trakcie podróży?

Wysokość wydatków na wakacje może zaskoczyć każdego podróżującego. W końcu to kwestie finansowe są najczęstszym powodem, przez który Polacy rezygnują z wyjazdu. Średnio statystyczny Polak na urlopie wydaje ponad 1000 złotych. Jeżeli jednak decyduje się na wypoczynek za granicą, koszty wycieczki zdecydowanie wzrastają. Polaków na turystykę mogą wynosić rocznie nawet 20 mld złotych.

Więcej liczbowych informacji o trendach w podróżowaniu Polaków można znaleźć w infografice przygotowanej przez HRS.

Źródło: http://www.hrs.com/pl/projekty/60-minut-w-polskiej-turystyce/

Najnowsze artykuły

Świat to straszne miejsce: W Kinie konesera „Dziewczyna z igłą” (bilety)

We wtorek, 21 stycznia o godzinie 18:00 w Cinema...

Cochise w Rozmarino

W piątek, 10 stycznia suwalskie Rozmarino wypełniło się mocnymi...

Energia ze słońca zasili Suwałki

Suwałki i Gmina Suwałki realizują plan dotyczący energii odnawialnej....

Ferie z WOT

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach informuje o zbliżającym się...

Sara James i Rossmann „Chcą ci powiedzieć coś” o ciele

Twarzą nowej kampanii Rossmanna jest Sara James. Firma połączyła...

Tylko 14 stycznia – promocja na spektakle w Teatrze Dramatycznym!

Widzowie świętowali sylwestra gregoriańskiego z Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra...
Reklama

Pozostałe artykuły

Odbudują młyn w Turtulu. Powstanie tam bank genowy roślin

Bank genowy roślin w młynie wodnym w Turtulu, park bioróżnorodności na uniwersyteckim kampusie czy monografie podlaskich grzybów to tylko niewielka część z działań, które...

Pierwsze objawy udaru mózgu – jak rozpoznać i reagować?

Udar mózgu jest stanem nagłym, który wymaga szybkiej interwencji medycznej. Wczesne rozpoznanie jego objawów może uratować życie i zapobiec trwałym uszkodzeniom mózgu. Warto znać...

Facebook rezygnuje z fact-checkerów na rzecz not społecznościowych – nowa strategia Marka Zuckerberga

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka i prezes Meta, ogłosił rezygnację z systemu fact-checkingu na Facebooku, zastępując go funkcją Community Notes (Noty Społecznościowe). Nowe rozwiązanie, które...