Reklama

Uczestnicy zajęć teatralnych podpatrywali swoich starszych kolegów

Data:

- Reklama -

Podczas Dni Otwartych Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie odbyły się pokazy prac egzaminacyjnych i dyplomowych studentów tej uczelni. Ocenie poddanych zostało m.in. sześcioro młodych aktorów, którzy pierwsze szlify zdobyli w pracowniach teatralnych Suwalskiego Ośrodka Kultury.

W pokazach prac egzaminacyjnych uczestniczyła w roli publiczności również młodzież z suwalskiego Teatru Form Czarno-Białych „Plama”, pracująca pod okiem instruktorki Mirosławy Krymskiej. Młodzi adepci trudnej sztuki teatralnej „podglądali” efekty pracy i nauki swoich starszych kolegów.

Sześcioro studentów PWST – z Suwałk – wystawia pracy instruktorek z pracowni teatralnych bardzo dobrą notę – do szkół teatralnych trudno się dostać. Uczą się tam najlepsi. Zdarza się, że pierwsze zetknięcie z teatrem – aktorstwem i reżyserią – przeradza się w pasję na całe życie. – To potwierdzenie pewnej wspólnotowości, tak charakterystycznej dla „Plamy”. Okazuje się, że uczestnictwo w spotkaniach amatorskiej grupy teatralnej wpływa na późniejsze życiowe wybory. Na 300 osób, które tworzyły dotąd „Plamę”, jedna trzecia wybrała kierunki okołoteatralne, pracuje w tym sektorze lub w branżach związanych z kulturą i sztuką – komentuje Mirosława Krymska.

„Plama” okazuje się być inspiracją również dla… prac dyplomowych. Na temat grupy teatralnej działającej obecnie w strukturze SOK-u powstało już kilka opracowań. Powstają i kolejne. Paweł Urbanowicz, który jest asystentem Jana Peszka, właśnie pisze pracę między innymi o suwalskiej „Plamie”.

Teatr w Suwałkach: 30 kwietnia w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się premiera spektaklu „Pociąg do Su”, w którym wystąpią: Weronika Bogdan i Joanna Łupinowicz. To historia o ukrywaniu prawdziwego pochodzenia, swoich korzeni i konsekwencjach wynikających z zatajenia prawdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu…

Spotkania, pokazy filmowe (w tym w cyklu "Kino konesera"...

SOK zbiera zgłoszenia od wystawców na Majówkę Społeczną

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału...

Przybora na 102 (Mumio & Magda Umer) – fotorelacja

Właściwą relacje z wydarzenia znajdą państwo w linku poniżej. Fotografie...

Z humorem o Przyborze – w Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpili do spółki Magda Umer i Mumio.

Spektakl z rozmachem i przytupem – to taka ocena...