Uczniowie z Suwałk z medalami Zimowych Igrzysk w Austrii

Wielką przygodą w duchu sportowej rywalizacji okazał się wyjazd reprezentacji Polski na Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 w Suwałkach – Tomasz Dowtort i Wojciech Górnicki, którzy reprezentowali nasz kraj na Zimowych Igrzyskach, wrócili bogatsi o nowe doświadczenia i kolejne sukcesy.

Drużyna Polski w narciarstwie biegowym, w której startował Tomasz Dowtort, zajęła I miejsce w biegu sztafetowym 4 x 1 km, zdobywając złoty medal. Indywidualnie w biegu na 500 m stylem klasycznym Tomek zajął III miejsce i zdobył medal brązowy.

Wojciech Górnicki zajął II miejsce i wywalczył srebrny medal w narciarstwie zjazdowym – w slalomie.

Reprezentacja Polski na Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych zdobyła w sumie 39 medali – 10 złotych, 15 srebrnych i 14 brązowych.

W składzie 62-osobowej polskiej reprezentacji znalazło się 46 zawodników, którzy wystartowali w pięciu dyscyplinach zimowych: narciarstwie alpejskim, biegowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych i hokeju halowym.