W szpilkach i w butach sportowych. Tak biegały uczestniczki Suwałki Miss Run (foto)

Ponad 100 kobiet wzięło udział w niedzielę, 19 marca w biegu Suwałki Miss Run 2017, który odbył się nad Zalewem Arkadia. W biegu głównym, na dystansie 3,5 km (dwa okrążenia wokół Zalewu), zwyciężyła Katarzyna Gorlo, która przed linią mety wyprzedziła Emilię Wołyniec oraz Joannę Karczewską.

Suwałki Miss Run to cykliczne wydarzenie biegowe na Zalewem Arkadia w Suwałkach Tradycją wydarzenia jest to, że bieg główny poprzedza start w konkurencji tylko dla wytrwałych – „Biegu w szpilkach” na dystansie 100 m. Spośród 27 uczestniczek w biegach eliminacyjnych wyłonionych zostało 9 finalistek. Najszybsza okazała się Maria Anuszkiewicz. Specjalną nagrodę otrzymała Agnieszka Karwel, która biegła w najwyższych szpilkach – 12,5 cm.

Podczas Suwałki Miss Run wybierane są również laureatki Miss Fashion Run 2017 – najciekawszego biegowego przebrania. W tym roku wygrała „Panna Młoda” – Katarzyna Nosal z Gdańska.

Wyniki poniżej:

Bieg główny Suwałki Miss Run 2017 – 3,5 km: Katarzyna Gorlo, Emilia Wołyniec, Joanna Karczewska.

„Bieg w szpilkach”: Maria Anuszkiewicz, Anna Ruszewska, Izabela Barwicka

Miss Fashion Run 2017 – Katarzyna Nosal

Najszybsze zawodniczki w kategoriach wiekowych: K 16 – Katarzyna Gorlo, K 30 – Emilia Wołyniec, K 40 – Joanna Karczewska, K 50 – Bożena Kaszkiel, K 60 – Wanda Danielewicz.