Reklama

„bizneSÓWKI” w tym roku tylko na etapie koncepcji. Nikt nie walczył o 12 tys. złotych

Data:

- Reklama -

Rozstrzygnięcie II etapu konkursu „bizneSÓWKI”, połączone z przyznaniem nagród laureatom odbyło się w czwartek, 27 kwietnia w suwalskim Ratuszu. Na konkurs wpłynęło w sumie 14 zgłoszeń, ale wszystkie w kategorii biznesplan – skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Na podst. informacji prasowej.

Najwięcej punktów i nagrodę w wysokości 1600 zł otrzymał Eryk Dobaj i jego przedsięwzięcie dotyczące agencji social media. Na drugim miejscu znalazła się Kamila Brodowska z pomysłem produkcji zabawek regionalnych. Tu nagroda wyniosła 1200 zł. Trzecią notę uzyskał projekt samoobsługowego warsztatu samochodowego Tomasza Makarewicza, a czwarte miejsce pomysł na studio druku 3 D Piotra Staszkiewicza. Do laureatów trzeciego i czwartego miejsca trafiły nagrody pieniężne w wysokości 800 zł.

Organizatorem konkursu od dwóch edycji jest Prezydent Miasta Suwałki. „BizneSÓWKI” mają aktywizować i pobudzać rozwoj suwalskiej przedsiębiorczości, w szczególności wśród młodzieży uczącej się w szkołach mających siedziby na terenie miasta i osób młodych do 35. roku życia, zwłaszcza absolwentów szkół wyższych oraz studentów ostatnich lat studiów, chcących uruchomić i rozwijać własne firmy w Suwałkach. W tym roku do tej kategorii nikt się nie zgłosił – nikt nie walczył więc o nagrodę główną w wysokości 12 tys. złotych. W pierwszej edycji konkursu po tę nagrodę sięgnęła Barbara Pakuła, optometrystka.

Już wiadomo, że III edycja konkursu zmieni nieco formułę – zostanie zorganizowana przez Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach pod patronatem prezydenta Suwałk.

W tym roku upominki i nagrody pieniężne wręczyli partnerzy konkursu: Bank Spółdzielczy w Rutce-Tartak, Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach, Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach, firma RECMAN, Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, portal informacyjny Suwałki24 i firma VTS. Patronem medialnym konkursu był portal „Niebywałe Suwałki”.

Fot. Niebywałe Suwałki

 

 

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Biznesowa agenda Parku Technologicznego. Konkurs dla młodzieży, zajęcia, Forum Pogranicza i nowa strefa coworkingowa

W październiku, listopadzie i grudniu w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...

Najlepsze pomysły biznesowe nagrodzone. Zwycięzca wygrał 7 tys. złotych (audio)

Do ścisłego finału konkursu "Biznesówki - ZaPARKuj swój biznes"...
%d bloggers like this: