Reklama

Dzień otwarty PWSZ w Suwałkach

Data:

- Reklama -

We wtorek, 4 kwietnia w godzinach 10:00 – 15.00 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach otwiera swoje pracownie, laboratoria i sale. Wszystko po to, by pochwalić się tym, co ma najlepszego. Na młodzież ponadgimnazjalną czekać będą zatem między innymi: pracownie specjalistyczne m.in. laboratorium kosmetyczne, pracownie ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, pracownie specjalistyczne – pedagogiczne wyposażone w specjalne klocki LEGO pomocne z nauce, pracownie do umuzykalnienia dzieci, pracownie językowe, laboratorium kryminalistyki, sala sportowo-rekreacyjna oraz strzelnica laserowa.

Informacja prasowa.

Tego dnia będzie można zwiedzić również specjalistyczne pracownie Centrum Transferu Technologii w zakresie chemii spożywczej i przetwórstwa rolniczego oraz budownictwa i wiele innych.
Wiele zdarzy się też w patio PWSZ. Uczelnia jest bowiem współorganizatorem II Targów Praca i Kariera. Zainteresowani będą mogli zapoznać się z ofertami pracy z Suwałk i całego regionu ( w godzinach 10.00 – 17.00).

Na wszystkich czekać też będą prelekcje poświęcone pracy i karierze (sala nr 2 w godzinach 10.00 – 15.00). Osoby zainteresowane mogą liczyć na spotkanie z doradcami zawodowymi.

– Problem pozyskania wartościowych pracowników, spełniających nawet niewygórowane oczekiwania, pozostaje jedną z głównych bolączek polskich pracodawców. Suwałki wciąż pozostają miastem o dużym potencjale w tym zakresie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa co roku dostarcza na rynek ponad 300 absolwentów, a lokalne szkoły zawodowe ponad 500. Wielu młodych suwalczan powraca po studiach do rodzinnego miasta i dopiero tu rozpoczyna planowanie swojej kariery zawodowej. Suwałki stały się również w ostatnim czasie celem imigracji dużej liczby pracowników ze wschodu, szczególnie z Ukrainy i Białorusi, którzy znajdują zatrudnienie w lokalnych firmach produkcyjnych – komentuje Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ w Suwałkach.

Suwalska uczelnia nie tylko kształci na studiach I i II stopni, ale i aktywizuje zawodowo studentów, dając im możliwość ukończenia specjalistycznych kursów i studiów podyplomowych oraz umożliwia im spotkania z lokalnymi pracodawcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowy rok akademicki, nowa nazwa uczelni

Państwowa Uczelnia Zawodowa zastąpiła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w...

Rekrutacja na studia w PWSZ – decydująca faza!

Do końca pierwszej tury zostało już tylko kilka dni....

Płatne praktyki już za nimi

Tylko trzy zadania zawodowe dzielą studentów od zaliczenia pilotażowych...

Rozpoczęła się rekrutacja do PWSZ w Suwałkach

Jedyna, publiczna uczelnia w regionie, 3 wydziały i 15...