PWSZ i OSiR zacieśniają współpracę

0
112
Na zdj. Waldemar Borysewicz i dr Marta Wiszniewska, fot. PWSZ w Suwałkach

Organizacja wspólnych działań, akcji i wydarzeń sportowych to główna idea porozumienia, które podpisali rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Autor: Dawid Harasim, PWSZ

Dr Marta Wiszniewska, rektor PWSZ oraz Waldemar Borysewicz, dyrektor OSiR liczą, że dokument zacieśni współpracę między instytucjami i zaowocuje ciekawymi rozwiązaniami ze sfery zarówno sportowej, jak i naukowo-dydaktycznej. W obustronnych deklaracjach znalazło się też m.in: prowadzenie wspólnych projektów naukowo-badawczych, czy aplikowanie po fundusze strukturalne w celu pozyskania środków na prowadzenie wspólnych działań.

Pierwsze działania zostały już podjęte. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa włącza się w Reso 10,5 Miejskie Święto Biegania (szczegóły już wkrótce). Został również złożony projekt o dofinansowanie praktyk i staży dla studentów PWSZ (wspólnie z OSiR-em i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym), dzięki którym studentów suwalskiej uczelni być może będzie można spotkać m.in. na kąpielisku w Krzywem.

Najbardziej na ścisłą współpracę największego ośrodka sportowego i największej uczelni wyższej na Suwalszczyźnie liczą właśnie sami studenci. Jednym z priorytetów władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach jest bowiem rozwój sportu i kultywowanie zdrowych praktyk wśród młodzieży.

Warto dodać, że przy ulicy Ogrodowej powstają kolejne pracownie sportowo-dydaktyczne. Studenci mogą już korzystać między innymi z dodatkowych zajęć z technik samoobrony oraz fitness. W planach jest natomiast otwarcie pracowni do gry… w speed-ball – miejsca, jakiego w regionie jeszcze nie ma. Speed-ball to wyjątkowa dyscyplina sportowa wykorzystująca do gry rakietę i piłkę, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem na świecie. Od wszystkich innych sportów z różni się tym, że piłka jest na uwięzi – jest przymocowana półtorametrową żyłką do statywu.

Leave a Reply