Zdobądź grant, by zrealizować działania na rzecz natury. Nawet za 15 tys. zł

0
93

Trwa nabór wniosków do konkursu grantowego na Inicjatywy Społeczne “Po Stronie Natury”. W ramach konkursu prywatne i publiczne placówki edukacyjne, fundacje, stowarzyszenia, samorządy mogą zgłaszać swoje pomysły na działania, na rzecz natury.

W tym roku wspierane będą inicjatywy na rzecz sadzenia drzew, projekty z zakresu małej retencji czy np. działania promujące segregację surowców wtórnych. Konkurs realizowany jest w ramach programu “Po Stronie Natury”, którego inicjatorem jest Żywiec Zdrój, a partnerami: Lasy Państwowe, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Fundacja Ekologiczna ARKA oraz Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań. Maksymalne dofinansowanie, o jakie mogą się ubiegać autorzy każdego z projektów ,to aż 15 tysięcy złotych. Więcej informacji na www.postronienatury.pl

Inicjatywy Społeczne to konkurs grantowy na najbardziej kreatywne rozwiązania w zakresie ochrony środowiska naturalnego, edukowania na temat ekologii i kształtowania nawyków pro-ekologicznych. W ramach tegorocznej edycji konkursu wyodrębniono trzy kategorie zgłaszanych projektów: Ochrona lokalnych zasobów wodnych, Segregacja surowców wtórnych; Ekoinnowacje (inne, ciekawe projekty innowacyjne mające na celu promowanie idei ekologii, które nie mieszczą się w dwóch powyższych kategoriach).

Wiele form jeden cel

Organizatorzy dają uczestnikom konkursu szeroki wachlarz możliwości w zakresie formy zgłaszanych projektów. W ramach „Inicjatyw Społecznych” można ubiegać się o dofinansowanie projektów inwestycyjnych i edukacyjnych. Inicjatywa może przyjąć formę nasadzeń, instalacji, ale też akcji społecznej, happeningu, spektaklu edukacyjno-artystycznego, wystawy czy festiwalu. Ponadto, pomysły mogą dotyczyć stworzenia gry planszowej, aplikacji mobilnej. Form zgłaszanych projektów jest wiele, a cel? Jeden – działanie po stronie natury.

Dziś wpływ marek na otoczenie jest ogromny. To one mogą wprowadzać pozytywne zmiany i integrować ludzi wokół ważnych działań. Taką marką jest właśnie Żywiec Zdrój. Już od 9 lat wraz z Partnerami programu „Po Stronie Natury”, prowadzimy działania na rzecz natury. Dotychczas posadziliśmy ponad 5 milionów drzew, odnowiliśmy 1000 km szlaków oraz edukowaliśmy na temat zachowań proekologicznych. Zachęcamy również wszystkich Polaków do zaangażowania się w działania, mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Inicjatywy Społeczne ,,Po Stronie Natury” to doskonała okazja do aktywizacji i integracji społeczności lokalnych z całej Polski wokół działań proekologicznych. Poprzez akcję pragniemy zainspirować kolejne podmioty do działania na rzecz natury. – mówi Inga Songin, Dyrektor Marketingu i PR Żywiec Zdrój

Każda instytucja może wziąć udział

Konkurs na „Inicjatywy Społeczne” jest kierowany do instytucji, które pragną działać na rzecz natury. Pomysły na pro-ekologiczne rozwiązania mogą zgłaszać przedszkola, szkoły publiczne
i niepubliczne, uczelnie wyższe i instytuty naukowe, organizacje pozarządowe oraz wszelkie instytucje zajmujące się edukacją ekologiczną.

Przebieg konkursu:

ETAP 1: Zgłaszanie wniosków: od 1 marca do 27 kwietnia 2017 r.
ETAP 2: Wybór przez jury 3 najlepszych projektów, które otrzymają dofinansowanie oraz 20 inicjatyw, z których konsumenci w czasie głosowania online wybiorą zwycięskie przedsięwzięcia.
ETAP 3: Głosowanie on-line (rozpocznie się 11 czerwca 2017 r.)
ETAP 4: Ogłoszenie zwycięzców (7 lipca 2017 r.)

Dodaj komentarz