Reklama

„Balladyna” w Dramatycznym za 500 groszy

Data:

- Reklama -

W najbliższą niedzielę, 14 maja spektakl „Balladyna” Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zostanie zaprezentowany z okazji obchodów Dnia Teatru Publicznego. Widzowie będą mogli obejrzeć przedstawienie, kupując bilety w oszałamiająco niskiej cenie 5 zł.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast.

– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być częścią wydarzenia organizowanego przez Instytut Teatralny oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tym razem zapraszamy widzów na „Balladynę”. Spektakl został niezwykle pozytywnie przyjęty nie tylko przez młodzież, ale i widzów dorosłych, ponieważ dotyka uniwersalnych prawd o mechanizmach władzy – mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego.

Sprzedaż biletów za okrągłe 5 złotych będzie prowadzona 13 maja (od godz. 14.00) wyłącznie w Kasie Teatru. Jedna osoba będzie miała prawo kupić maksymalnie dwa bilety. Na przedstawienie nie jest prowadzona przedsprzedaż ani nie są dokonywane rezerwacje.

– Ponieważ widzowie co roku czekają w długiej kolejce, a liczba miejsc jest ograniczona, postanowiliśmy przygotować dodatkową niespodziankę. Wszystkie osoby, którym nie uda się kupić biletów za 5 zł, będą mogły nabyć promocyjne bilety, w cenie 15 zł, na sobotni pokaz „Balladyny”, który odbędzie się o godz. 17.00 – dodaje Piotr Półtorak.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępny jest na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

W naszym konkursie można wygrać podwójne zaproszenie na spektakl „Balladyna” w dniu 13 maja o godz. 17.00. Aby wygrać, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: W białostockiej wersji spektaklu Goplana, Skierka i Chochlik zostali nieco uwspółcześnieni – można wręcz powiedzieć, że grają podwójne role. Jakie? Odpowiedzi (wraz z imieniem i nazwiskiem do rezerwacji) prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl. Konkurs trwa do końca dzisiejszego dnia – spośród nadesłanych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę.

Zaproszenie wygrała p. Marzena Łaskowska.

Fot. Bartek Warzecha – Teatr Dramatyczny w Białymstoku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Rail Baltica – coraz bliżej wygodnych podróży z Białegostoku i Łap

Szybkie i bezpieczne podróże pociągiem oraz lepszy dostęp do...

Pod naszym patronatem: Teatr Dramatyczny w Białymstoku podsumowuje sezon

W niedzielny wieczór (14 czerwca) Teatr Dramatyczny im. Aleksandra...

Pod naszym patronatem: Marek Gierszał reżyseruje w Dramatycznym „Pensjonat Pana Bielańskiego”

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają...