Reklama

„Składka” na organy. Podczas koncertu Witka Muzyka Ulicy udało się zebrać prawie 3 tys. złotych

Data:

- Reklama -

W kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Suwałkach znajdują się organy zbudowane w 1850 roku, pochodzące z łomżyńskiej pracowni Stanisława Dłużewskiego – najstarsze w mieście. Ich remont może kosztować około 250 tys. złotych. Jednym z pomysłów pastora i parafian są zbiórki do puszek podczas koncertów różnych artystów. Pierwsza próba okazała się udana.

Witek Muzyk Ulicy (Witold Jan Mikołajczuk) przyciągnął w niedzielę, 7 maja do suwalskiego kościoła wiele osób. Dzień wcześniej wystąpił z Black Pub Komin. Wypad na Suwalszczyznę w jego przypadku miał też wymiar twórczy i poznawczy – nakręcił u nas teledysk do piosenki „Tęsknię za Tobą” i… zjadł kolację z mieszkańcami miasta, którzy wylicytowali tę nagrodę podczas społecznej zbiórki. Inni uczestnicy koncertu wylicytowali m.in. trzy ekstremalne przejazdy samochodami klubowiczów Suwałki 4 x 4.

Fot. źródło: parafia ewangelicko-augsburska

Grający na akordeonie Witek Muzyk Ulicy swoją przygodę z ulicznymi koncertami zaczął w trudnym dla siebie momencie. Założył się, że zarobi na ratę, występując tu i tam. Witek dał się nabrać na „frankową propagandę” – aby spłacić kolosalną ratę kredytu, zaczął nawet przemycać papierosy. Został złapany, trafił do więzienia, wreszcie postanowił zająć się muzyką. To dość zabawne, że akurat ten artysta rozpoczął cykl koncertowy zbiórki na organy – dobrze wie, co oznacza brak pieniędzy, a parafii na remont organów tych pieniędzy brakuje.

Pastora ks. Dawida Banacha wyniki pierwszej zbiórki zaskoczyły i zmotywowały do dalszego działania. Jak mówi – inaugurację akcji na rzecz remontu zabytkowych organów można uznać za sukces. – Pełny kościół, szalejąca widownia, charyzmatyczny wykonawca – czego chcieć więcej? – dodaje Banach.

Kolejny koncert odbędzie się 25 czerwca. O szczegółach poinformujemy wkrótce. Parafia ewangelicko-augsburska i pastor Dawid Banach wszystkich zainteresowanych tematem organów i pomocą zapraszają do współpracy.

Komitet zbiórki składa podziękowania: Radiu 5 – za patronat medialny; Emilii i Aleksandrowi Popławskim – „Kuchnia u Alika”, za sponsorowanie atrakcji oraz wsparcie kulinarne; Marcinowi Pietkiewiczowi MPStudio Suwałki – za produkcję teledysku; Krzysztofowi Kowalewskiemu – 3Film, za pomoc przy kręceniu teledysku; Tomaszowi Wróblewskiemu – DronDream, za pomoc przy kręceniu teledysku; Team Off-road 4×4 Suwałki, za sponsorowanie atrakcji; Maciejowi Twardochlibowi – wypożyczalnia kajaków Akajak, za wypożyczenie kajaku; Halinie Grudkowskiej – „Pensjonat u Haliny”, za wsparcie kulinarne; Bożenie Kamińskiej – dyrektor SOK, za wynajęcie oświetlenia i nagłośnienia oraz obsługę techniczną; Ewie Sokołowskiej – Kwiaciarnia EWART – za dostarczenie kwiatów; Bartkowi Bogdan za organową oprawę muzyczną;  Danielowi Żylińskiemu, za serwis fotograficzny.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda oraz Daniel Żyliński – www.danek33.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nie żyje Witek Muzyk Ulicy. W Suwałkach występował kilkukrotnie

W świecie muzyki zawsze istnieje pustka, kiedy odchodzi artysta....

Śladami ks. Wernitza i księcia Tumaniszwili

Akcja sprzątania kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach odbyła...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...