Reklama

Nauka na wyciągnięcie ręki

Data:

- Reklama -

Pokazy ratownictwa, kolorowy świat chemii i biologii, gry językowe i animacyjne to tylko niektóre z atrakcji, które czekały dziś na dzieci i młodzież w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Uczelnia włączyła się bowiem w XV Podlaski Festiwal Naukowy. Od połowy maja podobne spotkania odbywają się na wszystkich uczelniach w województwie podlaskim.

Autor: Dawid Harasim

PWSZ postanowiła wyjść z nauką wprost do każdego odbiorcy. Studenci i wykładowcy pokazali jej praktyczną i niezwykle atrakcyjną odsłonę. Studenci i wykładowcy Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego zorganizowali: zajęcia animacyjne dla najmłodszych; programowanie klocków lego; zabawę z językiem angielskim i rosyjskim.

Z kolei studenci i wykładowcy Wydziału Politechnicznego skupili się na: zasadach funkcjonowania kamery termowizyjnej, doświadczeniach chemicznych i biologicznych; badaniach wytrzymałościowych materiałów budowlanych – wspólnie z pracownikami Centrum Transferu Technologii.

Studenci i wykładowcy Wydział Ochrony Zdrowia zaprosili natomiast uczniów na: pokazy ratownictwa medycznego, pomiar ciśnienia i badanie poziomu cukru we krwi, badania kryminalistyczne oraz na strzelnicę interaktywną; masaże dłoni, zabiegi pielęgnacyjne, porady kosmetyczne.

Mury PWSZ łącznie przekroczyło dziś ponad 500 osób, zarówno uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, jak i szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy mogli się przekonać, że nauka… jest na wyciągnięcie ręki.

Fot. PWSZ w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...