Reklama

Ruszyła rekrutacja na studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej

Data:

- Reklama -

26 maja – to pierwszy dzień rekrutacji na studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej. Rejestracja odbywa się poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów. Uczelnia przygotowała 1765 miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i 96 miejsc na studiach stacjonarnych drugiego stopnia.

Od architektury, poprzez budownictwo, elektrotechnikę, informatykę, leśnictwo, mechanikę i budowę maszyn po zarządzanie – kandydaci na studia pierwszego stopnia mogą wybierać spośród aż 32 kierunków na 7 wydziałach Politechniki Białostockiej. Pełna lista kierunków w załączniku.

W tym roku nowymi kierunkami (studia stacjonarne I stopnia) są: inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska oraz construction and building systems engineering (prowadzone w języku angielskim). Uczelnia czeka także na zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – na prowadzenie kierunku inżynieria meblarstwa – będą to studia niestacjonarne I stopnia, na które nabór rozpocznie się 16 sierpnia.

Inżynieria Procesowa w Ochronie Zdrowia i Środowiska to kierunek o profilu praktycznym. Umożliwia zawodowe przygotowanie specjalistów w zakresie konserwacji i naprawy maszyn i urządzeń związanych z ochroną zdrowia i środowiska. Absolwenci uzyskają wiedzę z zakresu: elektroniki i elektrotechniki, materiałoznawstwa, inżynierii bioprocesowej, automatyzacji procesów, diagnostyki sprzętu medycznego oraz systemów ochrony środowiska, technologii i instalacji ochrony środowiska, aparatury kontrolno-pomiarowej. Będą przygotowani do pracy w zapleczu technicznym służby zdrowia i ochrony środowiska, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz w jednostkach doradczych i konsultingowych.

Natomiast kandydaci na studia drugiego stopnia mogą wybierać spośród trzech kierunków: zarządzanie, matematyka stosowana oraz management (nowy kierunek prowadzony w języku angielskim na Wydziale Zarządzania). Warto dodać, że na uczelniach technicznych większość studiów drugiego stopnia – magisterskich – rozpoczyna się od semestru letniego (od lutego).

Rejestracja zakończy się 6 lipca 2017 r. Wyjątkiem są trzy kierunki na Wydziale Architektury, na których wymagany jest egzamin wstępny z rysunku (architektura, architektura wnętrz oraz grafika) – tu ostatnim dniem rejestracji jest 26 czerwca. Egzaminy wstępne z rysunku odbędą się na początku lipca (4-6 lipca). Listy osób przyjętych na studia poznamy 27 lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Wynalazek naukowców z Politechniki Białostockiej pozwoli zmierzyć wpływ światła ledowego na nasz naturalny biorytm

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Politechnice Białostockiej patent na...

Całkowicie bezpłatne studia blisko domu?

Trwa II tura rekrutacji na studia w Państwowej Uczelni...

Z regionu: konkurs o indeks na Politechnikę Białostocką i 5 000 zł

„Niesamowita maszyna” to konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w...