Reklama

Ruszyła rekrutacja na studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej

Data:

- Reklama -

26 maja – to pierwszy dzień rekrutacji na studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej. Rejestracja odbywa się poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów. Uczelnia przygotowała 1765 miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i 96 miejsc na studiach stacjonarnych drugiego stopnia.

Od architektury, poprzez budownictwo, elektrotechnikę, informatykę, leśnictwo, mechanikę i budowę maszyn po zarządzanie – kandydaci na studia pierwszego stopnia mogą wybierać spośród aż 32 kierunków na 7 wydziałach Politechniki Białostockiej. Pełna lista kierunków w załączniku.

W tym roku nowymi kierunkami (studia stacjonarne I stopnia) są: inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska oraz construction and building systems engineering (prowadzone w języku angielskim). Uczelnia czeka także na zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – na prowadzenie kierunku inżynieria meblarstwa – będą to studia niestacjonarne I stopnia, na które nabór rozpocznie się 16 sierpnia.

Inżynieria Procesowa w Ochronie Zdrowia i Środowiska to kierunek o profilu praktycznym. Umożliwia zawodowe przygotowanie specjalistów w zakresie konserwacji i naprawy maszyn i urządzeń związanych z ochroną zdrowia i środowiska. Absolwenci uzyskają wiedzę z zakresu: elektroniki i elektrotechniki, materiałoznawstwa, inżynierii bioprocesowej, automatyzacji procesów, diagnostyki sprzętu medycznego oraz systemów ochrony środowiska, technologii i instalacji ochrony środowiska, aparatury kontrolno-pomiarowej. Będą przygotowani do pracy w zapleczu technicznym służby zdrowia i ochrony środowiska, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz w jednostkach doradczych i konsultingowych.

Natomiast kandydaci na studia drugiego stopnia mogą wybierać spośród trzech kierunków: zarządzanie, matematyka stosowana oraz management (nowy kierunek prowadzony w języku angielskim na Wydziale Zarządzania). Warto dodać, że na uczelniach technicznych większość studiów drugiego stopnia – magisterskich – rozpoczyna się od semestru letniego (od lutego).

Rejestracja zakończy się 6 lipca 2017 r. Wyjątkiem są trzy kierunki na Wydziale Architektury, na których wymagany jest egzamin wstępny z rysunku (architektura, architektura wnętrz oraz grafika) – tu ostatnim dniem rejestracji jest 26 czerwca. Egzaminy wstępne z rysunku odbędą się na początku lipca (4-6 lipca). Listy osób przyjętych na studia poznamy 27 lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Sztuczna inteligencja prowadzi audycję w Radiu Akadera

„Petrosa Psyllosa potyczki z AI" – to nowy cykl audycji...

Z regionu: Studenci z Cerber Motorsport budują nowy bolid hybrydowy CMS-09

Nowy bolid CMS-09 studentów z zespołu Cerber Motorsport z...

Biogazownia, czyli najpierw mieć prąd i ciepło, a potem nawóz

Któż nie chciałby najpierw mieć prąd i ciepło, a...

Z regionu: Rail Baltica – coraz bliżej wygodnych podróży z Białegostoku i Łap

Szybkie i bezpieczne podróże pociągiem oraz lepszy dostęp do...