Reklama

W Suwałkach otwarto wypożyczalnię rowerów. Tylko dla wtajemniczonych?

Data:

- Reklama -

Wypożyczalnia mieści się gdzieś nad Zalewem „Arkadia”, dysponuje 12 rowerami i jest nieczynna w niedzielę oraz święta. Choć działa podobno od początku maja, tłumów w niej nie ma*. Chcąc wypożyczyć rower, najpierw trzeba tam dotrzeć, użyć domofonu i uzbroić się w cierpliwość…

Nowe rowery miejskie czekają w gotowości na pierwszych klientów. Wypożyczalnia rowerów nad Zalewem Arkadia wyposażona jest w 12 nowoczesnych rowerów miejskich – 7 męskich oraz 5 damskich. Rowery są różnej wielkości, każdy, kto zechce skorzystać z oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, na pewno wybierze coś dla siebie. Tak brzmi oficjalny komunikat na stronie OSiR-u.

Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie jest zlokalizowana wypożyczalnia i na jakich zasadach działa. Fakt, uczyniliśmy to w dzień powszedni, ale gdybyśmy na ten pomysł wpadli np. w niedzielę, nie przekonalibyśmy się, że w erze postępu technologicznego i dostępu do technologii w ogóle do dobrego pomysłu można zniechęcić już na starcie.

Wypożyczalnia znajduje się w budynku pływalni – na terenie zalewu nie ma żadnych tabliczek informujących o tym, że taki przybytek tam działa. Mówi się trudno, nie od dziś wiadomo, że niektóre informacje przeznaczone są tylko dla wtajemniczonych. Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 20:00, w soboty w godzinach 9:00 – 17:00. W niedziele i święta nie działa. W długie weekendy i wakacje zarabiać będą inni. Gdyby ktoś z czytelników zapomniał – przez Suwałki też przebiega Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

Rowery wypożycza pracownik OSiR-u, który być może akurat usłyszy, a być może nie usłyszy, że dzwoni domofon – słuchawkę podnosi w recepcji pływalni i siłowni, czyli kilkadziesiąt metrów dalej. A jeśli jest w tym momencie zajęty, czekaj tatka latka, ponieważ do wypożyczalni nie można zadzwonić, aby wcześniej dokonać rezerwacji (nigdzie nie znaleźliśmy numeru telefonu).

Koszt wypożyczenia jednośladu nie jest duży (godzina wypożyczenia roweru – 5 zł, doba – 30 zł), ale fakt, że wypożyczalnia rowerów działa w sobotę do 17.00, a w niedzielę i święta już nie, może generować dodatkowe koszty, gdyby ktoś nie zdążył odstawić pojazdu na czas.

* O to, jakim zainteresowaniem cieszy się wypożyczalnia, zapytaliśmy kilku pracowników OSiR-u.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Są pieniądze na boks i bieganie

Czas na nową energią. W tym okresie, kiedy trawa...

Wojsko na basen?

Radni nie pozostają obojętni na niezagospodarowane zasoby miasta. Zdzisław...

Rozbiegane Suwałki: W puli nagród kilkanaście tysięcy złotych dla najlepszych biegaczy

Nagrody – kto ich nie lubi? Szczególnie te, które...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...