Reklama

Z regionu: W Białymstoku Chińsko-Polska Szkoła Inżynierii

Data:

- Reklama -

Delegacja Tianjin Chengjian University (TCU) w Chinach odwiedza dzisiaj, 4 maja, Politechnikę Białostocką. Rektor prof. Li Zhongxian wspólnie z dziekanami wydziałów architektury, budownictwa i energetyki spotkał się z rektorem PB prof. Lechem Dzienisem oraz prorektor ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej dr hab. inż. Martą Kosior-Kazberuk, prof nzw.

Goście z TCU po południu spotkają się także ze grupą studentów właśnie z tej uczelni, która od lutego na Politechnice Białostockiej studiuje budownictwo. Wcześniej poznają też możliwości INNO-EKO-TECH – Innowacyjnego Centrum Dydaktyczno-Badawczego Alternatywnych Źródeł Energii, Budownictwa Energooszczędnego i Ochrony Środowiska Politechniki Białostockiej. To 36 nowoczesnych laboratoriów i prawie 700 stanowisk badawczych. To także największe pod względem wartości przedsięwzięcie zrealizowane dotąd przez białostocką uczelnię, warte około 90 mln złotych, oddane do użytku w 2015 roku. Centrum INNO-EKO-TECH prowadzi badania dotyczące głównie odnawialnych źródeł energii, budownictwa energooszczędnego oraz ochrony środowiska. Skupia się na rozwiązaniach i technologiach ze szczególnym uwzględnieniem minimalizacji kosztów wytwarzania energii.

5 maja w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie podpisana zostanie umowa dotycząca wspólnego przedsięwzięcia edukacyjnego Politechniki Białostockiej, Politechniki Krakowskiej oraz Tianjin Chengjian University w Chinach. Na mocy umowy powstanie Chińsko-Polska Szkoła Inżynierii przy Tianjin Chengjian University.

Nauczyciele akademiccy z PB będą w Chinach uczyć na studiach na kierunkach budownictwo i inżynieria środowiska, natomiast Politechnika Krakowska zajmie się kształceniem na architekturze i architekturze krajobrazu. Studia prowadzone na dwóch poziomach: licencjackim i magisterskim skierowane będą głównie do obywateli Chin. Nauka odbywać się będzie w języku angielskim i ma być płatna.

Fot. Politechnika Białostocka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Wynalazek naukowców z Politechniki Białostockiej pozwoli zmierzyć wpływ światła ledowego na nasz naturalny biorytm

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Politechnice Białostockiej patent na...

Państwowa Uczelnia Zawodowa kształci już na 21 kierunkach studiów

I tura rekrutacji na studia w PUZ w Suwałkach...

Z regionu: konkurs o indeks na Politechnikę Białostocką i 5 000 zł

„Niesamowita maszyna” to konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w...