Reklama

„Zbieramy na organy”: W czerwcu w Suwałkach zagra Swiernalis, wcześniej wystąpi w Opolu

Data:

- Reklama -

Swiernalis, pochodzący z Suwałk artysta, wygrał niedawno Opolskie Eliminacje do Debiutów 2017, wystąpi więc w konkursie „Debiuty” podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W niedzielę, 25 czerwca o godz. 17.00 usłyszymy go w kościele ewangelicko-augsburskim w Suwałkach. To kolejny, po Witku Muzyku Ulicy, artysta zaproszony do akcji „Zbieramy na organy”.

Piosenka „Dzikie palmy” Swiernalisa w eliminacjach zdobyła 26 pkt. Jak ten kawałek ocenili jurorzy? Mela Koteluk: Za krwisty tekst, wciągającą historię i mocną narrację głównego wokalu oraz spójność brzmienia utworu („Dzikie palmy” – 10 pkt); Piotr Stelmach: „Drauma” – jego debiutancka płyta układa się w całość, którą bez posługiwania się naciąganą wyobraźnią można określić mianem artystycznego popu. A może inaczej – pop bez mrugania okiem do publiczności. Dodatkowo duży plus za udaną próbę walki z trudną materią, czyli z tekstami w języku polskim („Dzikie Palmy” – 6 pkt); Krzysztof Dominik: Jest to chyba najbardziej przebojowa piosenka z debiutanckiego albumu Swieranlisa, a że ja lubię dobre melodie, to jest pierwsze miejsce :). Ale tak na poważnie, to Paweł jest już dalej od pozostałych jeśli chodzi o rozwój kariery i wiem, że jest gotowy do dalszej pracy, której zwieńczeniem ma być sukces („Dzikie palmy” – 10 pkt).

Swiernalis 

Tworzy zupełnie sam – zarówno muzykę, jak i przejmujące teksty, które opisują różne etapy jego życia – kłótnie z kobietami, nocne przygody, stanowiące tło dla barwnego opisu społeczeństwa. Od czasów szkolnych nie przepada za pracą w grupie, dlatego gra na gitarze, basie, klawiszach i śpiewa, choć w domu ma także trąbkę i dwa akordeony. Muzycznie można by przypisać Swiernalisa do kilku gatunków, ponieważ wymyka on się wszelkim kategoryzacjom. Stworzone przez niego aranżacje, zawierające ogromne pokłady nostalgii, uległy transformacji w ciemnym studiu nagraniowym, ukrytym w pewnej z łódzkich piwnic za pomocą Pawła Cieślaka.

Jego debiutancka płyta zawiera dziesięć bardzo klimatycznych kompozycji, w tym singiel „Sierść” i drugi – „Dzikie palmy”, który opowiada historię niezwykłej, toksycznej fascynacji dwojga ludzi. Na płycie pojawia się Zabrocki, który nagrał niepokojącą partię saksofonu w smutnej balladzie „Chłopiec z papierosem”, a także Artur Chołoniewski z zespołu Terrific Sunday, który dodał rytmiczności w utworze „Wściekłość i wrzask” (źródło: Kayax).

Zanim Swiernalis zagra w Suwałkach, osoby zainteresowane wpłatą na remont organów mogą środki przekazać na konto bankowe: 32 1140 2004 0000 3702 7684 5592 (to konto zostanie wkrótce połączone z crowdfundingowymi serwisami polakpotrafi.pl, zrzutka.pl, pomagam.pl).

Więcej o akcji ZBIERAMY NA ORGANY.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kosmiczny koncert Swiernalisa w SOK-u

Nietuzinkowe brzmienia i bogate znaczeniowo teksty – twórczość Pawła...

W tym tygodniu niemało wrażeń

W nadchodzącym tygodniu w Suwałkach i innych miejscowościach subregionu...

Swiernalis zagra w Suwalskim Ośrodku Kultury

Wokalista, producent, autor tekstów, muzyk i kompozytor - to...

Air Show – Odlotowe Suwałki i koncerty (jeszcze więcej zdjęć)

Widowiskowe akrobacje i pokazy lotnicze w obiektywie Sławomira Potockiego...