Reklama

Augustów dołączył do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Data:

- Reklama -

Augustów coraz bardziej stawia na rozwój przedsiębiorczości w mieście. W poniedziałek, 5 czerwca w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów o utworzeniu Podstrefy Augustów w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Źródło: Wydział Promocji Turystyki i Kultury Urząd Miejski w Augustowie

Samorząd Augustowa konsekwentnie realizuje działania w kierunku stworzenia w Augustowie nowych miejsc pracy. Od pozyskania terenów inwestycyjnych (maj 2015), przez podział miasta na osiedla i ograniczenie strefy uzdrowiskowej (wrzesień 2015) po pozyskanie dotacji na uzbrojenie Strefy Aktywności Gospodarczej (październik 2016) i wreszcie przyłączenie do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– 10 lat czekaliśmy na możliwość rozwoju gospodarczego, to historyczna chwila, która umożliwi skok cywilizacyjny naszemu miastu – powiedział burmistrz Augustowa, Wojciech Walulik. – Dzięki tej decyzji inwestorzy otrzymają niezwykle atrakcyjne zwolnienia z podatku dochodowego – dodał burmistrz Wojciech Walulik.

Utworzenie Podstrefy Augustów Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to realna szansa na rozwój gospodarczy Augustowa, nowe inwestycje oraz miejsca pracy.

Pod inwestycje w Augustowie przeznaczono 13,5 ha gruntu. Trwa już uzbrajanie terenów, wszystko ma być gotowe w październiku 2017 roku. Po zakończeniu prac związanych z uzbrojeniem w niezbędne sieci istnieje możliwość nabywania działek inwestycyjnych, na które już dzisiaj czekają potencjalni przedsiębiorcy zainteresowani inwestowaniem na terenie Augustowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Firma z Suwałk w czołówce rankingu „Gazele Biznesu”

Drugie miejsce w województwie podlaskim w rankingu "Pulsu Biznesu"...

Z regionu: Politechnika Białostocka podpisała umowę o współpracy z Miastem Augustów

We wtorek, 25 października Politechnika Białostocka podpisała umowę o współpracy...

Ponad 48 mln złotych na inwestycje drogowe w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

W poniedziałek, 17 października w suwalskim Ratuszu odbyła się...

Kursy do Strefy Ekonomicznej wracają „na próbę”

Na początku maja informowaliśmy o interpelacji radnej Anny Ruszewskiej...