Augustów dołączył do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

0
452
SSSE
Źródło: SSSE

Augustów coraz bardziej stawia na rozwój przedsiębiorczości w mieście. W poniedziałek, 5 czerwca w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów o utworzeniu Podstrefy Augustów w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Źródło: Wydział Promocji Turystyki i Kultury Urząd Miejski w Augustowie

Samorząd Augustowa konsekwentnie realizuje działania w kierunku stworzenia w Augustowie nowych miejsc pracy. Od pozyskania terenów inwestycyjnych (maj 2015), przez podział miasta na osiedla i ograniczenie strefy uzdrowiskowej (wrzesień 2015) po pozyskanie dotacji na uzbrojenie Strefy Aktywności Gospodarczej (październik 2016) i wreszcie przyłączenie do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– 10 lat czekaliśmy na możliwość rozwoju gospodarczego, to historyczna chwila, która umożliwi skok cywilizacyjny naszemu miastu – powiedział burmistrz Augustowa, Wojciech Walulik. – Dzięki tej decyzji inwestorzy otrzymają niezwykle atrakcyjne zwolnienia z podatku dochodowego – dodał burmistrz Wojciech Walulik.

Utworzenie Podstrefy Augustów Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to realna szansa na rozwój gospodarczy Augustowa, nowe inwestycje oraz miejsca pracy.

Pod inwestycje w Augustowie przeznaczono 13,5 ha gruntu. Trwa już uzbrajanie terenów, wszystko ma być gotowe w październiku 2017 roku. Po zakończeniu prac związanych z uzbrojeniem w niezbędne sieci istnieje możliwość nabywania działek inwestycyjnych, na które już dzisiaj czekają potencjalni przedsiębiorcy zainteresowani inwestowaniem na terenie Augustowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Leave a Reply