Reklama

„Gałęziste” Artura Urbanowicza walczy o Nagrodę Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Zagłosuj

Data:

- Reklama -

Nagroda Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego przyznawana jest od roku 2014. W tym roku konkurs został reaktywowany po 12 miesiącach zawieszenia. Na tym etapie liczą się głosy czytelników. Pochodzący z Suwałk Artur Urbanowicz i jego książka „Gałęziste” mają szansę na przejście dalej.

Idea powołania nagrody polskiej literatury grozy miała swoje początki już w 2013 roku, kiedy to prace nad nią rozpoczął Stefan Darda wspólnie z Kazimierzem Kyrczem Jr i Michałem Gackiem. Niedługo później dołączył do nich Michał Stonawski, a także kilku autorów i osób aktywnie promujących horror w Polsce. Grupę organizatorów dopełnili również Franciszek Zgliński (grafik, który zaprojektował statuetkę nagrody) oraz Magdalena Paluch, dzięki której wręczenie nagród odbyło się podczas gali zorganizowanej na zakończenie II edycji Krakowskiego Festiwalu Grozy KFASON (skrót od: „Krakowski Festiwal Amatorów Strachu, Obrzydzenia i Niepokoju”) w 2014 roku. Sukces pierwszej edycji spowodował wzrost zainteresowania Nagrodą, przez co grono organizatorów znów poszerzyło się, a sama nagroda została zauważona i zaistniała zdecydowanie wyraźniej na polskim rynku literackim. Rok później odbyła się II edycja nagrody, która wywołała dynamiczną dyskusję na jej temat, a w polemikach pojawiło się również sporo głosów krytycznych. Mimo tego, wręczenie nagród miało miejsce, jak rok wcześniej, podczas Festiwalu KFASON, a galę poprowadził Jarosław Urbaniuk. III edycja została zawieszona, ale aktualnie powraca po rocznej przerwie (informacja organizatorów).

Artur Urbanowicz #suwalki
Na zdj. Artur Urbanowicz podczas spotkania w Bibliotece Publicznej w Suwałkach. Arch. luty 2016.

Aby oddać głos na książkę A. Urbanowicza, wystarczy wejść na stronę konkursu i dokonać rejestracji. Każdy uczestnik Plebiscytu Czytelników może zagłosować tylko raz. Głosowania nie można anulować ani powtórzyć. Możliwe jest wybranie maksymalnie pięciu pozycji. Każdy głos liczy się jako 1 punkt. Nie można przyznać więcej niż jednego głosu na jedną książkę. „Gałęziste” autora z Suwałk jest jedną z piętnastu propozycji, na które można zagłosować.

Kto zasiada w komisji?

Przypomnijmy, że już niebawem na rynku ukaże się kolejna powieść Artura Urbanowicza pt. „Grzesznik”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Superbohater po polsku – „Deman” Artura Urbanowicza (recenzja)

"Deman" Artura Urbanowicza to najnowsza powieść tego autora. Nie...