Minister przekaże 10 mln złotych na budowę nowej hali

0
149
Na zdj. Witold Bańka, Minister Sportu i Turystki, fot. materiały prasowe.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Suwałkom wsparcie na budowę hali sportowo-widowiskowej przy ul. Zarzecze 26. Miasto otrzyma na ten cel 10 mln zł dofinansowania.

Informacja prasowa.

– Bardzo nas cieszy to dofinansowanie. Dzięki niemu w Suwałkach powstanie kolejna, wielofunkcyjna infrastruktura sportowa, która będzie służyła i pierwszoligowym Wigrom, siatkarzom Ślepska i innym klubom. W obiekcie będzie można realizować wiele różnego rodzaju sportowych i kulturalnych przedsięwzięć – powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Koszt realizacji inwestycji szacowany jest na około 25 mln zł. Samorząd jest przygotowany do budowy hali – ma gotową dokumentację techniczną oraz pozwolenie na budowę. Obiekt będzie nosić nazwę Suwałki Arena. Ta propozycja wygrała w konkursie organizowanym przez miasto.

W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczona została kwota w wysokości 4 mln zł, dzięki której możliwe będzie rozpoczęcie budowy hali. Budowa hali powinna zakończyć się w ciągu 1,5 roku.

Przypomnijmy, że jedną z osób, która w staraniach o pozyskanie dofinansowania na budowę hali wspierała lokalny samorząd, był Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Praca nr 3 – zwycięski projekt z pracowni Restudio, R. Jacaszka. Hala sportowo-widowiskowa przy Zalewie Arkadia.

Dodaj komentarz