Od niedzieli zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Przewozów Regionalnych

0
130
tory_kolej
Fot. www.freedigitalphotos.net

Przyczyną korekty rozkładu są przede wszystkim prace modernizacyjne, jakie zarządca infrastruktury prowadzi na liniach kolejowych. Rozkład ten będzie obowiązywał do 2 września 2017 r. Zmiany dotyczą również pociągów do Suwałk.

Kontynuowana jest modernizacja linii kolejowej Białystok – Czeremcha, która wymaga całkowitego wstrzymania ruchu pociągów. Do 10 lipca br. organizacja przewozów na tej trasie nie zmieni się. Na odcinku Białystok – Bielsk Podlaski w dalszym ciągu będzie funkcjonować komunikacja zastępcza.  Natomiast od 11 lipca 2017 r. planowane jest rozpoczęcie prac modernizacyjnych na odcinku Bielsk Podlaski – Czeremcha z wprowadzeniem autobusowej komunikacji zastępczej.

W terminie od 11 do 20 lipca br. autobusy komunikacji zastępczej zamienią pociągi również na odcinku Siedlce – Mordy.

Komunikacja zastępcza będzie także wprowadzona za dwa pociągi na odcinku Sokółka – Kuźnica Białostocka: 19 czerwca br. zamiast pociągu odjeżdżającego z Sokółki o godz. 19:21 będzie kursował autobus, odjazd o godz. 19:27, przyjazd do Kuźnicy Białostockiej na godz. 20:02, 20 czerwca br. zamiast pociągu odjeżdżającego z Kuźnicy Białostockiej o godz. 5:19, będzie kursował autobus, odjazd 23 minuty wcześniej, tj. o godz. 4:56, a na stacji Sokółka pasażerowie przesiądą się do pociągu. Przyjazd do Białegostoku na godz. 6:14, a do Szepietowa na godz. 7:12.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Wśród innych pociągów REGIO kursujących na terenie województwa podlaskiego mogą wystąpić zmiany godzin kursowania, np. z powodu zachowania skomunikowania z innymi pociągami. Przykładem jest wieczorny pociąg relacji Białystok – Suwałki odjeżdżający obecnie o godz. 20:26. Od 11 czerwca 2017 r. ze stacji Białystok pociąg będzie odjeżdżał tylko minutę później, o godzinie 20:27. Ale od 9 lipca, aby zachować skomunikowanie z pociągiem PKP Intercity z Łodzi Fabrycznej, odjazd pociągu został przesunięty na godz. 20:52. Istotną zmianą będzie też dużo późniejszy odjazd porannego pociągu do Szepietowa, który obecnie odjeżdża o godz. 4:50. Od 12 czerwca br. pociąg będzie odjeżdżał o godz. 5:32, a od 10 lipca br. 2 minuty wcześniej, o godz. 5:30.

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej na stronie www.polregio.pl

Dodaj komentarz