Odpowiedzialni za los świata

0
424

W Światowym Dniu Środowiska, który przypada 5 czerwca, młodzież z regionu, m.in. z Białegostoku debatowała w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach na temat problemów środowiska i dziedzictwa kultury podczas III Młodzieżowej Konferencji Naukowej Suwalszczyzna 2017.

Suwałki są trzecim miejscem, po Białymstoku i Białowieskim Parku Narodowym, w którym odbywa się Młodzieżowa Konferencja Naukowa. Adam Walicki, prezes Instytutu Kronenberga, współorganizator wydarzenia, podkreśla, że spotkanie i debata są inicjatywą III LO w Białymstoku, które „tworzy aurę dla rozumienia wartości tego regionu, szacunku dla natury”.

Rozmowy w PNTPW, firmie Malow, Wigierskim Parku Narodowym, Suwalskim Parku Krajobrazowym, Ośrodku “Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach oraz dworze w Krasnogrudzie stanowią podstawę do budowy zaangażowania i inspirowania młodzieży do przyszłych działań.

– To młodzież z liceum, która wybiera na tym etapie swoją drogę życiową. Chcemy w niej kształtować postawę odpowiedzialności za los świata. To brzmi jak idée fixe, ale świat tego potrzebuje – twierdzi Walicki.

Konferencja to także okazja dla młodzieży do zbadania tematu zrównoważonego rozwoju w teorii i praktyce.

Czytelnikom zainteresowanym tą kwestią polecamy cykl Iwony Sak „Od zrównoważonego rozwoju do społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR)”: Faktura od Trzmiela – ekonomicznie niewidzialna Natura.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply