Oszczędni czy biedni? Z programu dla dużych rodzin skorzystało prawie 5 tys. osób

0
135
500 + #suwalki
Ilustr. www.freedigitalphotos.net

Suwałki mają swój własny program dla dużych rodzin – “Suwalska Rodzina Plus”, z którego korzysta niemal 5 tys. osób. Kwota udzielonych ulg dla wielodzietnych rodzin tylko w ubiegłym roku wyniosła ponad 260 tys. zł. Mieszkańcy miasta najchętniej wybierają basen, zniżki w komunikacji miejskiej i siłownię.

Z przygotowanego przez Urząd Miejski zestawienia za 2016 rok wynika, że największym zainteresowaniem cieszy się oferta Ośrodka Sportu i Rekreacji – z ulg na basen skorzystano w terminie od stycznia do grudnia ub.r. ponad 8,2 tys. razy (liczba wejść). Na kolejnym miejscu znalazły się komunikacja miejska (3035 doładowań) oraz siłownia (2427 wejść). Z ulg polegających na dostępie do oferty Muzeum Okręgowego nikt nie skorzystał.

Z analizy wynika, że rośnie zainteresowanie ofertą ulg oferowanych przez przedszkola i żłobek miejski. Spada zaś wartość ulg w innym sektorze – wartość ulg udzielonych przez Suwalski Ośrodek Kultury w 2016 roku była niższa niż rok wcześniej: w 2015 – 13 757,00 zł; w 2016 – 10 199,50 zł.

Oprócz miejskich jednostek i spółek ulg udzielają również prywatni przedsiębiorcy. W programie w 2016 roku zarejestrowanych było 35 firm, oferujących zniżki nawet do 30 proc. Wśród nich znalazły się: salony optyczne, stacje paliw, szkoły językowe, przedszkola niepubliczne, firmy ubezpieczeniowe.

Program “Suwalska Rodzina Plus” skierowany jest do rodzin z minimum trójką dzieci.

Dodaj komentarz