Reklama

Reklama w książce? Autor z Suwalszczyzny zbiera na wydanie opowieści o Sumerach

Data:

- Reklama -

Nazywam się Marcin Paweł Panek. Jestem specjalistą do spraw marketingu i psychologii sprzedaży. W mojej dziedzinie opublikowałem kilkadziesiąt recenzowanych artykułów i stale staram się poszerzać swoją wiedzę, próbując nadążyć za zmieniającym się światem, teraz chciałbym wydać książkę.

Moją drugą pasją jest starożytność. Interesują mnie okresy jeszcze wcześniejsze, niż te opisywane przez podręczniki. Tajemnice kosmosu, piramid i początków człowieka na naszej planecie skupiają się w jednym miejscu, zapomnianym jakby przez główny nurt nauki i mediów. Odkrywając sekrety państw starożytnego Sumeru, można nauczyć się wiele o historii, postrzegając ją z dużo szerszej perspektywy. Sam fakt, iż nie wiadomo, kiedy i dlaczego powstało państwo nazywane Sumerem, oraz jaki był jego koniec, sprawia, iż jest to fascynujący temat do zgłębiania przez każdego, kto choćby trochę interesuje się tajemnicami wszechświata.

To właśnie między rzekami Tygrys i Eufrat narodziła się cywilizacja. Miasto Uruk było pierwszym tak gęsto zaludnionym osiedlem. Powszechnie wiadomo, iż Sumerom zawdzięczamy takie wynalazki jak: koło, alfabet fonetyczny czy system miar i wag oparty na liczbie 60. Ważną, acz zapomnianą częścią spuścizny po naszych najdalszych przodkach jest wynalezienie pierwszego kodeksu prawnego, niesłusznie przypisywanego Hammurabiemu. W miastach Sumeru posiadano skomplikowany system podziału władzy. Zbierano podatki, dbano o wykształcenie mieszkańców. Sumerom zawdzięczamy powstanie medycyny, szkolnictwa i architektury.

Jak wygrać klienta? Niebywałe Suwałki 1
Marcin Panek w Bibliotece w Suwałkach, fot. arch. Niebywałych Suwałk, 2012

Największą tajemnicę tej rozwiniętej cywilizacji stanowią jednak ich odkrycia astronomiczne. Każdy kto podczas oglądania popularnego serialu „Starożytni kosmici” natknął się na opowieść o Gilgameszu wie, że niektórzy mieszkańcy tamtego regionu żyli ponad sto lat w znakomitym zdrowiu. Sam Gilgamesz- legendarny król miasta Unug poszukiwał nieśmiertelności. By ją zdobyć udał się do samych bogów, którzy według niego posiadali substancję, mogącą wydłużyć życie.

Powiązania ówczesnych ludzi z kosmosem wydają się bezsensowne z punktu widzenia dzisiejszych odkryć naukowych, jednakże kilka faktów pozostaje niezaprzeczalnych. Starożytni astronomowie tamtego okresu wiedzieli, że Ziemia jest okrągła. Znali też bardzo dokładnie jej obwód. Układ planet, krążących wokół Słońca stanowił dla nich podstawową jednostkę czasu. Opisywali tak odległe ciała niebieskie, jak Uran czy Pluton.

Moja książka jest oparta na pierwszej zarejestrowanej w historii wojnie pomiędzy Sargonem I Wielkim a Lugalzagesim, którego imię można tłumaczyć jako „władca Świata”. Choć większość postaci jest fikcyjna, przedstawione tam fakty i sytuacje w większości odpowiadają dzisiejszej wiedzy naukowej. W sposób przystępny, zgodny z konwencją książek przygodowych opisałem konflikt pomiędzy dwoma największymi miastami Kisz i Uruk. Kanwę konfliktu stanowi rozbudowana intryga kryminalna. Nietypowi bohaterowie w osobach samego króla Sargona, kapłana świątyni w Kisz i tajemniczej wojowniczki- to tylko część postaci, które można napotkać w trakcie wielkiej przygody w zapomnianym świecie.

Opowieść łączy w sobie fantastykę naukową i historię. Dzięki niej, podobnie jak ja, czytelnik będzie mógł zapoznać się bardziej szczegółowo z kulturą, religią i osiągnięciami starożytnego Sumeru.

Książką zainteresowane jest wydawnictwo Novae Res . Redaktor – Sebastian Czekalski uznał ją za opowieść wartą zaprezentowania szerszej publiczności. Część kosztów wydania publikacji pokryje wydawnictwo. Dla mnie, jako autora pozostaje zapłacić 8 tys. zł. Wydawca umożliwił mi zamieszczenie reklam wewnątrz publikacji. Moim zdaniem jest to dobra forma promocji dla największych suwalskich przedsiębiorstw. Książka „Siedem kropli życia” będzie utrzymywana w księgarniach całego kraju przez trzy lata. Daje to w sumie 3 tysiące miejsc sprzedaży. Do tego dochodzą jeszcze egzemplarze w wersji elektronicznej.

Zainteresowanym firmom mogę zaoferować umieszczenie stosownej wzmianki o ich udziale na blogach i filmach na youtubie. Oprócz działań zagwarantowanych przez wydawcę, będę samodzielnie dbał o promocję na portalach społecznościowych. Zależy mi na pozyskaniu reklamodawcy z Suwałk. Jestem stąd, dlatego przyjemnie byłoby współpracować z kimś lokalnie.

Wszystkie informacje o moich dotychczasowych publikacjach i najnowszej książce można znaleźć na stronie: reklamawksiazce.scriptio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Letnie czytanie – pasjami i o pasjach! Nowe propozycje Naszej Księgarni

Latem jest czas na wszystko, także na nadrobienie czytelniczych...

Nowa powieść mistrza grozy. Artur Urbanowicz o niedawno ukończonym „Paradoksie”

Nowa książka Artura Urbanowicza - „Paradoks” - ma za...

Nowe oblicze znanego muzyka – suwalskie spotkanie autorskie Tomasza Organka

Niełatwo było znaleźć salę, by pomieścić wielbicieli talentu Tomasza...

Mroczna historia z humorem przedstawiona – o „Inkubie” w Bibliotece Publicznej

Spotkania z pisarzami organizowane przez suwalską Bibliotekę Publiczną cieszą...