“Różowy Punk” z Krakowa na “Wigraszku” (fotorelacja)

0
279
20.VI.2017, Suwalki - park Konstytucji 3 Maja, Wigraszek; "Rozowy Punk" Teatru Nikoli © 2017 Wojciech Otlowski

Spektakl “Różowy Punk” w wykonaniu Teatru Nikoli z Krakowa to jedna z propozycji tegorocznego festiwalu “Wigraszek”. Mieszkańcy miasta obejrzeli przedstawienie we wtorek, 20 czerwca w parku Konstytucji 3 Maja.

Co jeszcze w programie festiwalu?

„Ostatni bastion”, Teatr Wędrujące Lalki Pana Pejo z St. Petersburga w Rosji

Efektowny i zabawny spektakl plenerowy, nawiązujący do tradycji karnawału i jarmarcznych występów kuglarzy. Utrzymany w charakterze błazeństwa, bufonady, pełen niespodzianek i mitycznych stworzeń, hipnotyzuje i zaciera fikcyjną granicę między sceną a widownią. Środa, 21.06, godz. 21.00, park Konstytucji 3 Maja, wstęp wolny.

Dariusz Miliński, finisaż wystawy malarstwa z udziałem artysty

Malarz, scenograf i twórca plakatów filmowych, założyciel grupy artystycznej „Pławna 9” oraz, jak sam o sobie mawia: „kasztanowo-żołędziowy ludek mieszkający w dziupli swojej wyobraźni”. Czwartek, 22.06, godz. 18.00 Galeria Patio SOK, ul. Jana Pawła II 5.

„Szatnia”, Teatr Przebudzeni z Ostródy

Zainspirowana twórczością Tadeusza Kantora nietuzinkowa opowieść o życiu i umieraniu, która przenosi nas do „bycia w niebycie”, czyli tytułowej szatni. Bohaterowie pytają o sens życia, relacje międzyludzkie, o to „jak żyć, by nadal być?”. Spektakl wyjątkowy i refleksyjny, jednocześnie z nutą humoru i spontaniczności, doceniony na wielu festiwalach teatralnych w Polsce. Czwartek, 22.06.2017, godz. 18.30, Sala im. A. Wajdy SOK, ul. Jana Pawła II 5. Bilety 10 zł.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Dodaj komentarz