Skazani na rzecz natury

0
320
Fot. Areszt Śledczy w Suwałkach

Rozpoczęte w sobotę, 10 czerwca prace społeczne w Starym Folwarku zapoczątkowały kolejny rok udanej współpracy Aresztu Śledczego w Suwałkach,  Klubu Wodnego „Hańcza” oraz Wigierskiego Parku Narodowego.

Autor: por. Małgorzata Błażewicz, Areszt Śledczy w Suwałkach

Dyrektor Aresztu Śledczego w Suwałkach po raz kolejny skierował skazanych do wykonywania pracy społecznej na rzecz Klubu Wodnego „Hańcza” w Starym Folwarku i Wigierskiego Parku Narodowego. Grupa skazanych, pod nadzorem funkcjonariuszy, uczestniczyła w pracach porządkowych na terenie przystani i plaży. Prace odbywały się na terenie bardzo popularnym wśród mieszkańców Suwalszczyzny i turystów – zarówno plażowiczów jak i żeglarzy. Skazani z Aresztu Śledczego w Suwałkach kosili trawę, oczyszczali brzeg jeziora Wigry z trzcin i wodorostów, wywozili gałęzie, liście i śmieci, porządkowali plażę. Prace obejmowały także mycie pomostów i przygotowywanie sprzętu wodnego do rozpoczynającego się sezonu żeglarskiego.

Angażowanie skazanych do prac na rzecz środowiska przeciwdziała pro-kryminalnym postawom, uczy obowiązkowości, sumienności. Podczas realizacji wyznaczonych zadań osadzeni mają możliwość przyczynić się do poprawy wizerunku najbliższego otoczenia, zrobić coś pożytecznego dla społeczeństwa i instytucji współpracujących z Aresztem Śledczym w Suwałkach w ramach art. 38 kkw. Ponadto doświadczenie zdobyte podczas nieodpłatnych prac pozwala osadzonym zdobyć umiejętności, które następnie mogą wykorzystać na wolności, po odbyciu kary pozbawienia wolności.

Służba Więzienna zorganizowała akcję w Starym Folwarku dzięki porozumieniu, jakie zostało podpisane pomiędzy Aresztem Śledczym w Suwałkach a Wigierskim Parkiem Narodowym oraz Klubem Wodnym Hańcza.

Leave a Reply