W poniedziałek, 19 czerwca w Suwalskim Ośrodku Kultury najmłodsi zaprezentowali spektakle konkursowe XVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży “Wigraszek”. Prezentacje wciąż trwają, a równolegle publiczność może oglądać realizacje teatrów z Polski, Estonii i Rosji.

W programie na wtorek – „Różowy Punk” w wykonaniu Teatru Nikoli z Krakowa, czyli urzekający poetyką ulicznego teatru spektakl, który wywołuje w widzach żywe emocje i pobudza wyobraźnię. Różowy Punk, bohater spektaklu, jest święcie przekonany, że za pomocą sztuki zmieni świat. Jego miłością jest muzyka, żyje nią i tworzy z nadzieją, że dzięki jej mocy uratuje świat. Kiedy jednak w jego życie wkracza Wujek Sim Prowokator…. Spektakl plenerowy zostanie zaprezentowany o godz. 21.00 w parku Konstytucji 3 Maja.

W kolejnych dniach publiczność obejrzy „Ostatni bastion” Teatru Wędrujące Lalki Pana Pejo z St. Petersburga w Rosji (środa, 21.06, godz. 21.00, park Konstytucji 3 Maja, wstęp wolny), finisaż wystawy malarstwa z udziałem artysty – Dariusza Milińskiego (czwartek, 22.06, godz. 18.00 Galeria Patio SOK, ul. Jana Pawła II 5) oraz „Szatnię” Teatru Przebudzeni z Ostródy (czwartek, 22.06.2017, godz. 18.30, Sala im. A. Wajdy SOK, ul. Jana Pawła II 5; bilety 10 zł).

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK 2017 w Suwałkach

W naszym konkursie można wygrać podwójne zaproszenie na czwartkowy spektakl “Szatnia”. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: W którym roku powstał teatr Przebudzeni z Ostródy? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem do rezerwacji). Zwycięzcę wylosujemy we wtorek o 23.00. Zaproszenie wygrał p. Jakub Kierzkowski.

Dodaj komentarz