Unihokejowe emocje za nami (foto)

0
110

W minioną sobotę (10 czerwca) w hali sportowej I LO odbył się Turniej Unihokeja Junior Suwałki Cup 2017, organizowany przez UKS Orły Suwałki. W turnieju wystąpiły cztery drużyny z Polski oraz gościnnie – reprezentacja Litwy.

Autor: Zuzanna Andruczyk

Każdemu meczowi towarzyszyły niekiedy skrajne emocje, a na pewno wszechobecna determinacja zawodników i adrenalina. Po dziesięciu rozegranych „sportowych bataliach”, korona zwycięzcy przypadła reprezentantom Gimnazjum Jasionówki. Na drugim miejscu uplasowała się Reprezentacja Litwy, a brąz zdobyły suwalskie „Orły”.

– Gra mojego zespołu była bardzo zróżnicowana. Chłopcy przeplatali dobre fragmenty gry z bardzo słabymi. Z pewnością jednak ten turniej był bardzo dobrą lekcją dla naszego zespołu. Moi zawodnicy w meczach z reprezentacją Litwy oraz Jasionówką po utracie kilku bramek bardzo szybko zwieszali głowy. Muszą zrozumieć, że unihokej jest sportem, w którym w ciągu kilkunastu sekund można zdobyć kilka bramek i właśnie dlatego nigdy nie można założyć, że mecz jest już przegrany – stwierdził po turnieju  Kacper Tyczkowski.

W ostatnim meczu z Rajgrodem po pierwszej połowie Suwałki przegrywały 1:2, ale chłopcy pokazali charakter i odrobili straty, wygrywając mecz z wynikiem 2:3.

Podczas turnieju odbyło się również szkolenie sędziowskie. Ciekawym akcentem była również prezentacja prac oraz rozstrzygnięcie konkursu dla przedszkolaków pt. „Unihokej jest super!”.

Klasyfikacja końcowa:1. Gimnazjum Jasionówka; 2. Reprezentacja Litwy; 3. UKS Orły Suwałki; 4. Gimnazjum Rajgród; 5. Gimnazjum Nowinka

Wyróżnienia indywidualne: Najlepszy bramkarz turnieju – Jakub Valiuškevič (Reprezentacja Litwy); Najlepszy lewy obrońca – Michał Bukrym (Gimnazjum Jasionówka); Najlepszy prawy obrońca – Tomasz Samulewicz (Orły Suwałki); Najlepszy środkowy – Rafal Stankevič (Reprezentacja Litwy); Najlepszy lewy atakujący – Mateusz Daniewicz (Gimnazjum Jasionówka); Najlepszy prawy atakujący – Damian Gąsiewski (Gimnazjum Rajgród); Najlepszy zawodnik turnieju – Rafal Stankevič (Reprezentacja Litwy).

Fot. Zuzanna Andruczyk

Dodaj komentarz