Reklama

Będzie ścieżka rowerowa i nowy autobus do Strefy Ekonomicznej

Data:

- Reklama -

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Raczkowskiej oraz zakup nowego przegubowego autobusu komunikacji miejskiej, który docelowo będzie obsługiwał kursy do Suwalskiej Strefy Ekonomicznej to plany udogodnień, które planuje miasto dla osób pracujących w zakładach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Mieszkańcy Suwałk oraz suwalscy radni często pytają o ścieżkę rowerową w kierunku Strefy Ekonomicznej przy ul. Raczkowskiej. Postanowiliśmy wykonać tę ścieżkę jeszcze w tym roku. Jej budowa rozpocznie się w połowie sierpnia – zapowiada Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Wykonanie tej drogi rowerowej odbędzie w kilku etapach tj.: odcinek od ronda Żołnierzy wyklętych do ul. Wojczyńskiego  będzie szersze pobocze (około 2m) umożliwiające jazdę rowerem po obu stronach, odcinek od ul. Wojczyńskiego do drogi do Kompostowni – około 2,5m droga pieszo rowerowa o nawierzchni żwirowej za rowem, odcinek od ul.  drogi do Kompostowni do torów – około 2,5m droga pieszo rowerowa o nawierzchni żwirowej za rowem, odcinek od torów do ul. Bursztynowej będzie szersze pobocze (około 2m) umożliwiające jazdę rowerem po obu stronach.

Kolejne udogodnienie m.in. dla osób pracujących w strefie ekonomicznej to zakup nowego 18-metrowego przegubowego autobusu komunikacji miejskiej. Autobus będzie kosztował w nawet 1,3 mln zł. Przetarg został już ogłoszony – termin dostarczenia autobusu minie w lutym 2018 r. Miasto i spółka komunikacyjna szukają środków zewnętrznych na sfinansowanie odnowy taboru. Do programu transgranicznego z ukraińskim Tarnopolem został już złożony projekt na zakup 2 autobusów przegubowych z napędem hybrydowym. Wniosek przeszedł już pierwszy etap oceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kolejna ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż Czarnej Hańczy?

Suwałki mają ogromny potencjał do rozwoju infrastruktury dla pieszych...

Ponad 48 mln złotych na inwestycje drogowe w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

W poniedziałek, 17 października w suwalskim Ratuszu odbyła się...

Powstanie kolejna ścieżka rowerowa

Miasto Suwałki ogłosiło właśnie przetarg na budowę ścieżki rowerowej...

Delegacja z Arabii Saudyjskiej w Suwałkach (audio)

Na zaproszenie posłanki PO, Bożeny Kamińskiej, przewodniczącej grupy bilateralnej...