Reklama

Nowe drogi i remonty – miasto pozyskało 59 mln złotych

Data:

- Reklama -

Dzięki rekordowemu dofinansowania w wysokości ponad 59 mln zł na budowę dróg w Suwałkach, pochodzącemu z Regionalnego Programu Operacyjnego, zostaną zrealizowane trzy inwestycje: przebudowy ulicy Sejneńskiej, przebicie ulicy Sejneńskiej do ulicy Utrata z nowym mostem i tunelem pod torami, przebiciem ulicy Leśnej do ulicy Utrata oraz budową Armii Krajowej na odcinku od ulicy Pułaskiego do ulicy Północnej.

Na rozpoczęcie prac nie trzeba będzie długo czekać – w oczekiwaniu na decyzję zarządu województwa, miasto ogłosiło już stosowne przetargi. Prace budowlane mają zakończyć się jesienią 2018 r.

Ile i na co?

Kwota 35,6 mln zł na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 653 na terenie miasta Suwałki – III etap (przebudowa ul. Sejneńskiej od granic administracyjnych miasta do torów wraz z budową odcinka od ul. Sejneńskiej do ul. Utrata z mostem i tunelem pod torami). Roboty budowlane pochłoną 41 462 698,42 zł.

Projekt obejmuje dwa zadania: zadanie 1: przebudowa ul. Sejneńskiej usytuowanej w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 653 na odcinku o dł. ok. 1922 m tj. od ulicy Młynarskiej do granicy administracyjnej miasta Suwałki; zadanie 2: budowa nowej drogi klasy G na odcinku od ul. Sejneńskiej do ul. Utrata (dł. 1.512,72m) wraz z budową tunelu pod linią kolejową Suwałki-Sokółka i mostu na rzece Czarna Hańcza, rozbudowa ulicy Utrata na odcinku od ul. Staniszewskiego do ul. Mereckiego oraz budowa odcinka ulicy Staniszewskiego (łącznik do Płociczna).

Nowa droga klasy G, wybudowana w ramach projektu i po wybudowaniu pozostałych odcinków tzw. „Trasy wschodniej” będzie stanowiła część docelowego przebiegu DW nr 655 w granicach miasta Suwałki.

Kwota 13,2 mln zł na przebudowę układu komunikacyjnego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 655 na terenie miasta Suwałki – IV etap (przebudowa fragmentu ul. Leśnej od ul. Krakowskiej do ul. W. Polskiego wraz z budową odcinka od ul. W. Polskiego do ul. Utrata). Roboty budowlane: 17 845 640,06 zł.

Projekt polega na przebudowie fragmentu ul. Leśnej od ul. Krakowskiej do ul. Wojska Polskiego oraz budowie nowego odcinka od ul. Wojska Polskiego do ul. Utrata, w docelowym przebiegu drogi wojewódzkiej nr 655 na terenie miasta Suwałki.

Projekt obejmuje: przebudowę ul. Leśnej od ul. gen. Mieczysława Mackiewicza leżącej w pobliżu ul. Krakowskiej do ul. Wojska Polskiego o długości 770,42 m; budowę nowego odcinka od ul. Wojska Polskiego do ul. Utrata o długości 453,19 m; przebudowę ul. Utrata o długości 512,83 m.

Kwota 10,3 mln zł na przebudowę układu komunikacyjnego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 655 na terenie miasta Suwałki – V etap (odcinek od ul. Pułaskiego do ul. Północnej). Roboty budowlane: 12 079 896,49 zł.

Inwestycja dotyczy budowy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 655, od ul. Generała Kazimierza Pułaskiego do ul. Północnej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Północną.

Projekt dotyczy budowy nowego odcinka drogi o długości ok. 2,2 km, który będzie stanowił dojazd do osiedla mieszkaniowego Kamena oraz Fabryki Mebli Forte. Poprawi komunikację wschodniej części miasta z drogą krajową nr 8 i w przyszłości z węzłem „Suwałki Północ” w ciągu drogi ekspresowej S-61. Umożliwi wyprowadzenie ruchu ciężarowego ze wschodniej części miasta z pominięciem centrum bezpośrednio na drogę krajową nr 8, a w przyszłości na drogę ekspresowa S-61.

Realizacja wszystkich inwestycji pochłonie ponad 71,3 mln złotych. Wkład własny miasta wyniesie 19,4 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Mieszkańcy przeciwni betonozie. Dlaczego spółdzielnia nie słucha?

Temat zieleni w Suwałkach od zawsze wywołuje dyskusję. Słowo...

Bulwary czeka rozbudowa, więc nowa ścieżka rowerowa powstanie

O budowę nowej ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Czarna Hańcza...

Trwają remonty chodników

W Suwałkach zakończyły się pierwsze prace związane z remontami...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...