Suwalczanin zwyciężył w Giżycku

W dniach 8-9 lipca w Giżycku odbył się turniej tenisowy, w którym wystartowało 16 zawodników z Giżycka, Suwałk, Białegostoku, Węgorzewa, Łomży, Olecka, Kętrzyna i Gdańska. Wygrał Robert Usarek – instruktor Szkoły Tenisa Champion w Suwałkach.

Turniej ten był rozgrywany systemem pucharowym do dwóch wygranych setów. Rozgrywki rozpoczęte w sobotę zakończyły się w niedzielę w godzinach wieczornych. Zwycięzcą turnieju został Robert Usarek – instruktor Szkoły Tenisa Champion w Suwałkach, pokonując kolejno: Pawła Kunę z Węgorzewa (6:0 6:1), Marcina Łobodzińskiego z Giżycka (6:1 6:0), Szymona Wrzyszcza z Olecka (3:6 6:2 6:3) oraz w finale Macieja Kudyka z Giżycka (6:1 6:2). Miejsce 6 zajął Karol Szymański, który uległ Wojciechowi Liskowi z Białegostoku (6:4 4:6 3:6), następnie pokonał Jarosława Dulniaka z Giżycka (6:0 6:3) i Grzegorza Siekluckiego z Białegostoku (7:6 6:0), a w decydującym meczu musiał uznać wyższość Krzysztofa Bułkowskiego z Łomży (6:7 4:6) Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, pamiątkowe medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.