Reklama

Trwa Lato w teatrze. W Krzywem inspirująco

Data:

- Reklama -

To będą dopiero kreatywne wakacje! Od poniedziałku, 10 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzywem realizowany jest projekt „Krzywe lato w teatrze”.

Inspiracją do działań z uczestnikami są słowa Abrahama Maslowa: „…twórcze, artystyczne wychowanie, czy też lepiej wychowanie przez sztukę, może okazać się szczególnie ważne nie tylko dla stwarzania artystów, czy dzieł sztuki, lecz dla stwarzania lepszych ludzi.”

Podczas warsztatów dzieci zyskają przestrzeń do twórczego wyrażenia spostrzeżeń na temat ich miejscowości i relacji społecznych, w których funkcjonują. Uczestnicy podzielą się też swoimi marzeniami i odpowiedzą na pytanie, jak ich zdaniem powinno wyglądać Krzywe.

Pokaz finałowy będzie efektem pracy prowadzonych warsztatów: teatralno-performatywnych i teatru cieni. Terminy i miejsca pokazów: 22 lipca | godz. 15:00 – Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem; 29 lipca | godz. 15:00 – Muzeum Wigier, Stary Folwark 50.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 10. edycji programu dofinansowanie otrzymały 42 ośrodki z całej Polski – 19 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Beneficjenci, którzy organizowali u siebie Lato w teatrze w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie, mają za zadanie wspólnie zrealizować projekt z instytucją lub organizacją partnerską, nie biorącą dotychczas udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 6 ośrodkom. W tegorocznej edycji programu weźmie łącznie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem. Więcej na temat programu na: www.latowteatrze.pl oraz Facebook.com/programLatowteatrze

Fot. Radosław Krupiński

Projekt jest realizowany jako odrębny program Instytutu Teatralnego finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Teatr – Lubię to! Sezon 5” – weź udział w szkoleniach!

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza nauczycieli...

Zapisz się na warsztaty teatralne!

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku rozpoczął rekrutację...

Wkrótce rozpoczną się zapisy na „Lato w teatrze”, czyli półkolonie letnie w SOK

Wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty twórcze (w ramach programu Instytutu Teatralnego...

Powstanie Krzywa Galeria

W Gminnym Ośrodku Kultury w Krzywem powstanie pracownia ceramiczna,...