Trzej tenorzy i Grzegorz Halama

0
290

Koncert trzech tenorów – „TREvoci – With love” oraz wieczór kabaretowy z powracającym po przerwie na scenę Grzegorzem Halamą to dwa z licznych punktów programu tegorocznego święta Suwałk. Jakie jeszcze atrakcje towarzyszyć będą Jarmarkowi Kamedulskiemu?

Koncert trzech tenorów – Voytka Soko-Sokolnickiego, Mikołaja Adamczaka i Miłosza Gałaja odbędzie się w piątek, 4 sierpnia o godz. 18:00 w Sali im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5.  TREvoci to trzy indywidualności sceniczne, trzy doskonale zgrane głosy. Tenorzy zachwycają ekspresją i kunsztem wokalnym, wzruszają i bawią, łącząc swobodnie różne gatunki muzyki. Każdy z nich realizuje się na scenie operowej, ale uwielbiają śpiewać razem. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech. A kiedy stają obok siebie, dzieje się magia. Przekonała się o tym publiczność na różnych scenach świata, m.in. w Chicago (Copernicus CENTER), Warszawie (Filharmonia Narodowa, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Stadion Narodowy), Gdańsku (Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka), Krakowie (Aleja Róż), Częstochowie (Filharmonia Częstochowska), Szczecinie (Zamek Książąt Pomorskich), Toruniu (Dwór Artusa), Przemyślu (Centrum Kultury Zamek), Krynicy Zdroju.

Solistom towarzyszyć będzie, obchodząca w tym roku jubileusz dziesięciu lat działalności artystycznej, Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. Koncert poprzedzi uroczystość Gali Wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Suwałk „Włóczni Jaćwingów”, którą uświetni recital znakomitej łotewskiej artystki Lindy Kaukule.

W trakcie Dni Suwałk wystąpi również Grzegorz Halama, który wystąpi z programem Intymne zwierzenia grubasa, czyli „Długo i szczęśliwie”. Po pięciu latach przerwy w występach Halama wrócił na scenę w wysokiej formie. Artysta kabaretowy znany jako Pan Józek, hodowca drobiu, Śpiewająca bakteria czy Ochroniarz z supermarketu pojawi się na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury w niedzielę, 6 sierpnia o godz. 19:00.

Od pewnego czasu Grzegorz Halama zajmuje się zyskującym na popularności stad-up’em, którego jest w Polsce ojcem chrzestnym, i w tej odsłonie będzie można zobaczyć go w SOK. Jego najnowszy program to bystre obserwacje życia codziennego, podane szczerze i dowcipnie. Program bez wulgaryzmów.

Uwaga! Do każdego biletu na WIECZÓR KABARETOWY GRZEGORZA HALAMY – DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE, 6.08.2017 OTRZYMAJĄ PAŃSTWO od SOK PREZENT – dukat lokalny SUWAL z wizerunkiem Marszałka J. Piłsudskiego z limitowanej kolekcji monet wydanych z okazji 90. Rocznicy Odzyskania Wolności.

W trakcie Jarmarku Kamedulskiego 2017 wystąpią również: Sylwia Grzeszczak i Enej. Przed uroczystym otwarciem obchodów święta miasta nastąpi oficjalne odsłonięcie muralu z Reksiem (godz. 11.30), bohaterem popularnej dobranocki, którego postać 50 lat temu stworzył suwalczanin Lechosław Marszałek. Samemu otwarciu towarzyszyć będzie wyjątkowe wykonaniu hymnu Suwałk – przez Chór PRIMO z towarzyszeniem gości oraz występ Miejskiej Orkiestry Dętej. Więcej informacji oraz kolejne konkursy wkrótce na naszej stronie.

W dzisiejszym konkursie nasi czytelnicy mogą wygrać zaproszenie dla dwóch osób na wieczór kabaretowy Grzegorza Halamy w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: W tym roku Grzegorza Halamę można było zobaczyć na ekranach kin w najnowszym filmie Marii Sadowskiej – w jakim i w jakiej roli? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas do piątku, 28 lipca do godz. 12.00 (nasz mail: redakcja@niebywalesuwalki.pl). Zwycięzcę wylosujemy.

Wraz z odpowiedzią prosimy przesłać swoje imię i nazwisko  do rezerwacji. Konkurs zakończony. Zaproszenie wygrał p. Józef Pancerow.

Leave a Reply