Reklama

W Szelmencie Mistrzostwa Europy w narciarstwie wodnym. WOSiR, miasto Suwałki i Reso jednoczą siły

Data:

- Reklama -

Gospodarzem prestiżowych i widowiskowych zmagań w narciarstwie wodnym za wyciągiem będzie w tym roku Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji „Szelment” na Suwalszczyźnie. We wrześniu wyciąg nart wodnych stanie się areną zmagań zawodników z 11 państw.

Mistrzostwa Europy odbędą się w terminie 9 – 17 września br. (z trzema dniami przerwy: od 8 do 11 września rywalizować będą zawodnicy w kategorii juniorów i seniorów, a od 15 do 17 września rozpocznie się walka o medale indywidualne i drużynowe). Obiektem, na którym zostaną rozegrane, jest właśnie jeden z najdłuższych wyciągów nart wodnych w Polsce, zlokalizowany nad jeziorem Szelment Wielki. Zawodnicy, którzy wystąpią w Mistrzostwach Europy, wystartują w trzech kategoriach: Junior, Senior i Open. Rywalizacja odbywać się będzie w skokach, jeździe figurowej i slalomie.

Warto wspomnieć, że w 2015 roku Mistrzostwa Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem w kategorii juniorów i seniorów odbyły się w Augustowie. „Szelment” wygrał już pierwsze zmagania – o zorganizowanie ME 2017.

Ale organizacja Mistrzostw Europy to nie tylko prestiż, ale i duże wyzwanie. W realizacji tego celu WOSiR „Szelment” wspiera suwalski samorząd i spółka Reso Europa Service. W poniedziałek, 24 lipca w „Szelmencie” między Pawłem Żukiem, prezesem WOSiR „Szelment” a prezydentem Suwałk, Czesławem Renkiewiczem i Bronisławem Woźnialisem, prezesem Reso Europa Service została podpisana umowa partnerska.

Prezes WOSiR „Szelment”, Paweł Żuk liczy, że Mistrzostwa Europy w narciarstwie wodnym na jeziorze Szelment Wielki do dopiero początek – nie jest wykluczone, że w 2018 roku w ośrodku mogą odbyć się Mistrzostwa Świata.

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i jeden z sygnatariuszy umowy podczas poniedziałkowego spotkania podkreślił udział miasta we wspieraniu organizacji wielu różnych inicjatyw sportowych. Zdaniem prezydenta – w przypadku Mistrzostw Europy w Szelmencie nie bez znaczenia pozostaje połączenie emocji sportowych i aspektu promocyjnego – Suwałk, Suwalszczyzny i tej dyscypliny sportu.

– Jestem przekonany, że ta impreza sportowa przyciągnie na Suwalszczyznę wielu zawodników, kibiców i turystów. – Nasze współpraca z WOSiR-em trwa od dawna. W zadaniu wspierania sportu koncertujemy się nie tylko na naszym mieście, ale i bliższym regionie. Staramy się utrzymywać dobre sąsiedzkie relacje. Właściciel ośrodka – Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wspiera nas w różnych przedsięwzięciach – a my – na zasadzie wzajemności – w realizacji inicjatyw takich jak Mistrzostwa Europy w narciarstwie wodnym – dodał Czesław Renkiewicz.

Bronisław Woźnialis, prezes Reso Europa Service również nie po raz pierwszy podpisywał podobną umowę. Reso wspiera wiele klubów i dyscyplin sportowych. – Jesteśmy aktywni w Suwałkach, a chcemy rozszerzyć naszą działalność w regionie, zaś docelowo – na poziomie realizacji zadań ogólnokrajowych. Cieszę się, że taka impreza sportowa odbędzie się niedaleko Suwałk, na Suwalszczyźnie, krainie jezior. Wierzę w profesjonalizm organizatorów i jestem przekonany, że takie wydarzenie pozytywnie wpłynie na budowanie aktywności społecznej, na której i nam zależy – zaznaczył B. Woźnialis.

Wydarzenie w WOSiR „Szelment” odbędzie się przy wsparciu Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Więcej informacji niebawem na naszej stronie. Już teraz warto zarezerwować sobie wolny czas w terminie Mistrzostw Europy – będzie na co popatrzeć – najlepsi zawodnicy podczas najazdu na skocznię osiągają prędkość ponad 110 km/h.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W Szelmencie biegi na nartorolkach

Zaplanowane na ostatni weekend września (30.09-01.10.2023) emocjonujące zawody biegowe...

Najlepsi szkolili się pod okiem Medalistów Mistrzostw Europy oraz Świata w Narciarstwie Wodnym

Szkolenie z narciarstwa wodnego to nie tylko ekscytująca przygoda,...

Szybkie szkolenie z narciarstwa wodnego

Miniona sobota była dniem pełnym radości i pasji, dzięki...

Adam Małysz w Alei Olimpijczyków i Mistrzów Sportu w „Szelmencie”

W piątek, 8 września o godzinie 10:00 w Alei...