Reklama

Biegacze z Suwałk na podium ultrmaratonu w Waren

Data:

- Reklama -

W sobotę, 19 sierpnia w niemieckim Waren (miasto partnerskie Suwałk) odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec. Reprezentanci Suwałk zajęli w biegu drużynowym 3. miejsce.

Na liczącej ponad 75 km trasie rywalizowało blisko 1000 zawodników. Wśród nich znaleźli się również reprezentanci Suwałk, którzy w tym roku odnieśli historyczny sukces, zajmując w biegu drużynowym 3. miejsce (startowało 65 sztafet). Drużyna Pogodne Suwałki Team na pokonanie trasy potrzebowała 5:03:33 h. Do drugiego miejsca straciła niewiele ponad 6 minut. Natomiast bezpośredniego rywala TEAM LC USTER (GER) reprezentanci Suwałk wyprzedzili o ponad 21 minut. Warto podkreślić, iż Pogodne Suwałki Team była jedyną mieszaną drużyną (drużynę tworzyło 6 mężczyzn i dwie kobiety), która uplasowała się w pierwszej dziesiątce biegu w Waren.

Tegoroczny wynik Pogodne Suwałki Team, którą tworzyli uczestnicy RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania, jest największym osiągnięciem drużyny w historii startów w tej imprezie. W ubiegłym roku reprezentanci Suwałk zajęli 4 miejsce, a w 2015 roku uplasowali się na 5 pozycji. W tym roku Miasto Suwałki reprezentowali: Izabela Szermińska, Joanna Karczewska, Arkadiusz Ostaszewski, Tadeusz Walendykiewicz, Leszek Wasilewski, Piotr Wasilewski, Paweł Giczewski, Tomasz Ruszewski, Kamil Klimek (pacemaker), Miłosz Stachurski (pacemaker).

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Karatecy wrócili z Bartoszyc z medalami

W sobotę, 20 listopada w Bartoszycach odbyła się kolejna...

Suwalczanin najszybszy na Litwie

Podczas odbywającej się 11 września ósmej rundy motocyklowych Mistrzostw...

10 filmów rywalizuje o nagrody Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo

O piętnaście tysięcy złotych powalczą w konkursie filmów krótkometrażowych...

#Wajdananowo: Zapisz się na warsztaty filmowo-multimedialne

Jeśli jesteś ciekaw, jak lepiej grać, reżyserować, napisać scenariusz,...
%d bloggers like this: