Reklama

Biegacze z Suwałk na podium ultrmaratonu w Waren

Data:

- Reklama -

W sobotę, 19 sierpnia w niemieckim Waren (miasto partnerskie Suwałk) odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec. Reprezentanci Suwałk zajęli w biegu drużynowym 3. miejsce.

Na liczącej ponad 75 km trasie rywalizowało blisko 1000 zawodników. Wśród nich znaleźli się również reprezentanci Suwałk, którzy w tym roku odnieśli historyczny sukces, zajmując w biegu drużynowym 3. miejsce (startowało 65 sztafet). Drużyna Pogodne Suwałki Team na pokonanie trasy potrzebowała 5:03:33 h. Do drugiego miejsca straciła niewiele ponad 6 minut. Natomiast bezpośredniego rywala TEAM LC USTER (GER) reprezentanci Suwałk wyprzedzili o ponad 21 minut. Warto podkreślić, iż Pogodne Suwałki Team była jedyną mieszaną drużyną (drużynę tworzyło 6 mężczyzn i dwie kobiety), która uplasowała się w pierwszej dziesiątce biegu w Waren.

Tegoroczny wynik Pogodne Suwałki Team, którą tworzyli uczestnicy RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania, jest największym osiągnięciem drużyny w historii startów w tej imprezie. W ubiegłym roku reprezentanci Suwałk zajęli 4 miejsce, a w 2015 roku uplasowali się na 5 pozycji. W tym roku Miasto Suwałki reprezentowali: Izabela Szermińska, Joanna Karczewska, Arkadiusz Ostaszewski, Tadeusz Walendykiewicz, Leszek Wasilewski, Piotr Wasilewski, Paweł Giczewski, Tomasz Ruszewski, Kamil Klimek (pacemaker), Miłosz Stachurski (pacemaker).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Temat zmiany logo Suwałk powraca. Miś „orężem” wyborczym (wideo)?

Nowe logo Suwałk wywołało burzę wśród mieszkańców. Prezydent Suwałk...

Kontrowersje wokół nowego logo Suwałk: Mieszkańcy przeciwni zmianom, Miś Uśmich powróci

Sprawa odświeżonego Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta Suwałki, który kosztował...

Suwałki w nowych barwach

Jeśli nie podobał się Państwu Miś Uśmich, jesteśmy ciekawi...

Czesław Renkiewicz ogłasza start w wyborach samorządowych: Mam jeszcze wiele planów do zrealizowania

Obecny prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, ogłosił w poniedziałek, 8...