Reklama

Czy ochrona domu dotyczy też mieszkań w bloku? Sprawdź

Data:

- Reklama -

Angielskie przysłowie mówi: „mój dom jest moją twierdzą”. Ale dom to nie tylko osobno stojący, jednorodzinny budynek. Tym mianem często określamy również mieszkanie w bloku. I w nim może się kryć wiele cennych przedmiotów o wysokiej wartości – sentymentalnej i majątkowej. Właśnie dlatego profesjonalna ochrona domu to rozwiązanie również dla mieszkań w bloku.

Czy ochrona mieszkania w bloku to przesadna ekstrawagancja lub pieniądze wyrzucone w błoto? Bynajmniej. Nawet kawalerka czy M-3 może stać się celem włamywacza, ucierpieć w wyniku pożaru. Natomiast odpowiednio dobrany system alarmowy sprawi, że ryzyko utraty cennego majątku zmaleje niemal do zera. Jak powinna zatem wyglądać ochrona domu, gdy ten jest mieszkaniem w bloku? Oto najważniejsze elementy, o których warto pamiętać.

Fizyczna ochrona domu? Niekoniecznie

Ochronę fizyczną, a więc pracownika ochrony spotkać można na zamkniętych osiedlach mieszkaniowych – zazwyczaj przy bramie wjazdowej na teren całego obiektu. Jednak gdy myślimy o ochronie konkretnego mieszkania, oczywistym jest, że obecność ochroniarza wewnątrz lub przed drzwiami przez 24 godziny na dobę byłaby zarówno bezzasadna, jak i droga. Nowoczesne rozwiązania w branży security – takie, które oferuje m.in. Konsalnet – to również zautomatyzowane systemy zabezpieczeń. I one właśnie w przypadku mieszkań są rozwiązaniem optymalnym.

Jak zadziała system zabezpieczeń w mieszkaniu?

Przed jakimi zagrożeniami należy zabezpieczyć mieszkanie? Przede wszystkim przed włamaniem i kradzieżą. Najbardziej newralgiczne punkty to okna oraz drzwi. Na nich powinny zostać zamontowane czujniki magnetyczne, które wykryją każde otwarcie czy próbę wyłamania. Ale to nie koniec. Przydatne są również czujniki ruchu, które są dodatkowym zabezpieczeniem. Istotnym elementem systemu są również sygnalizatory -intensywnym dźwiękiem oraz światłem poinformują o uruchomieniu się alarmu. Sygnalizatory powinny się pojawić zarówno w samym mieszkaniu, jak i na zewnątrz – np. na balkonie. W momencie, gdy alarm się włączy, z jednej strony zadziała odstraszająco na włamywacza, z drugiej – powiadomi otoczenie, że dzieje się coś złego.

Elementy te, poza centralą alarmową, są kluczowe dla ochrony domu. Chcąc jednak, by działanie systemu było efektywne, warto połączyć system z profesjonalnym centrum monitorowania, które obsługiwane jest przez agencję ochrony. Kiedy dojdzie do włamania, grupa interwencyjna natychmiast ruszy do akcji i po kilku minutach będzie na miejscu, a przy okazji powiadomi odpowiednie służby o sytuacji. Mieszkanie będzie więc pod nadzorem bez względu na to, jak daleko od domu są jego właściciele.

I na koniec najważniejsze: inwestycja w taką formę ochrony mieszkania wcale nie kosztuje tak wiele, jak mogłoby się wydawać. Koszt sprowadza się do jednorazowego wydatku na lata, czyli zakupu instalacji alarmowej, a także opłacenia niewielkiego abonamentu w agencji ochrony. Warto jednak pamiętać o tym, że obecność systemu alarmowego pomoże obniżyć koszt polisy ubezpieczeniowej mieszkania. Należy mieć to na uwadze i dokładnie przekalkulować „za” i „przeciw” przed podjęciem decyzji.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Dwóch 20-latków zatrzymanych za napady na sklepy

Na trzy miesiące do aresztu trafiło dwóch 20-latków zatrzymanych...

Bezpieczne finanse seniora

Mimo licznych akcji informacyjnych i apeli policji, wciąż dochodzi...

Przeczytanie emaila może cię drogo kosztować

W obecnych czasach nasze skrzynki elektroniczne coraz bardziej przypominają...

Inteligentne zarządzanie bezpieczeństwem

Pojęcie budynków inteligentnych, w ostatniej dekadzie, stało się jednym...
%d bloggers like this: