Reklama

E-składka, opłata jednym przelewem – ułatwienia dla płatników ZUS

Data:

- Reklama -

Już od stycznia 2018 roku płatnicy składek będą mogli przekazywać składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych tylko jednym przelewem na jeden rachunek. Każdy z nich otrzyma własny indywidualny numer rachunku bankowego.

Autor: Katarzyna Krupicka, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa podlaskiego

Jeden przelew

Zamiast dotychczasowych trzech lub czterech przelewów będzie dokonywana tylko jedna wplata na jeden rachunek. W jego numerze rachunku składkowego zawarty będzie NIP płatnika.

Po wprowadzeniu indywidualnych numerów kont będzie szybciej, łatwiej i taniej. Każdy płatnik będzie dokonywał jednej wpłaty, co spowoduje szybsze rozliczenie, niższe koszty obsługi płatności i wyeliminuje szereg błędów w dokumentach płatniczych. Z dniem 1 stycznia 2018 r. na „stare konta” nie będzie można już opłacać składek.

Informację o numerze rachunku składkowego płatnicy otrzymają pocztą w okresie od 1 października do 31 grudnia 2017 r., a nowi płatnicy niezwłocznie po utworzeniu konta płatnia składek.

Warto mieć profil na PUE

Płatnicy, którzy posiadają zarejestrowany profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE), informację o numerze rachunku otrzymają w pierwszej kolejności drogą elektroniczną na ten właśnie profil.

Pozostali płatnicy, którzy nie posiadają profilu na PUE otrzymają list z indywidualnym numerem konta. Ważne aby jak najszybciej zaktualizować dane adresowe na koncie płatnika. Sprawdźmy więc wszystkie dane, które zostały przekazane w dokumentach zgłoszeniowych. Jeśli znajdziemy błąd, należy go skorygować albo uaktualnić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

MLegitymacje emerytów i rencistów są już dostępne

Wszyscy emeryci i renciści mogą już pobrać elektroniczną wersję...

Na wypłaty czternastej emerytury 11,4 mld złotych

Od 25 sierpnia tego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie...

Od nowego roku ZUS zajmie się obsługą programu Rodzina 500 plus

Już od 1 stycznia 2022 roku ZUS zacznie przyjmować...

Kto może liczyć na rentę socjalną?

Ze świadczeń z ubezpieczeń społecznych korzystamy przez całe życie....