Reklama

Kurs językowy czy studia podyplomowe? Zgarnij „Bon na szkolenie”

Data:

- Reklama -

Są pieniądze na podwyższenie kompetencji cyfrowych, szkolenia językowe, studia podyplomowe, kursy zawodowe i kursy umiejętności zawodowych. Dzięki projektowi „Bon na szkolenie” aż 2,5 tys. osób dorosłych zrealizuje swoje „życzenia” edukacyjne.

Wartość projektu wynosi 30 mln złotych. To działanie wyjątkowe w skali kraju – skorzystać mogą z niego osoby z subregionu suwalskiego – jego obszar obejmuje miasto Suwałki, a także powiaty: augustowski, grajewski, moniecki, sejneński i suwalski.

Strona projektu już działa – można zapoznać się na niej ze szczegółowymi zasadami uczestnictwa, wkrótce zaczną działać też punkty informacyjno-doradcze.

Projekt skierowany jest do wszystkich zainteresowanych. Z pieniędzy będą mogli skorzystać pracownicy i właściciele firm, osoby zatrudnione i bezrobotne w wieku 18 +, mieszkańcy miast i wsi. Dostępne są 2 rodzaje bonów – w wysokości 9 tys. zł na kursy językowe, kursy w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych i studiów podyplomowych oraz w wysokości 15 tys. złotych na kwalifikacyjne kursy zawodowe  i kursy umiejętności zawodowych. Uczestnik projektu musi liczyć się z wydatkiem w wysokości 10 proc. wartości szkolenia (wkład własny). Koszty dojazdów, noclegów i wyżywienia również ponoszą uczestnicy. Jeśli jednorazowo nie wykorzysta całej puli z „Bonu”, będzie mógł wziąć udział w kolejnych kursach i szkoleniach.

Zgłoszenia na szkolenie muszą zostać zrealizowane za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Rekrutacja rozpocznie się niebawem, jeszcze we wrześniu. Dziś w Parku Naukowo-Technologicznym została podpisana umowa na realizację tego przedsięwzięcia.

Liderem projektu jest Miasto Suwałki, partnerami projektu są: Stowarzyszenie „Euroregion Niemen”, Powiat Suwalski, Powiat Augustowski, Powiat Grajewski, Powiat Moniecki, Powiat Sejneński.

Fot. Niebywałe Suwałki

5 KOMENTARZE

  1. Ta promocja bardzo fajna. Mam pytanie odnośnie płatności za studia. Trzeba płacić z góry za cały rok?

  2. Witam! Osoby zainteresowane studiami podyplomowymi zachęcam do zapoznania się z oferta Wyższej Szkoły Bankowej. Pełna oferta dostępnych kierunków oraz warunki rekrutacji można poznać na naszej stronie wsb.pl Wspomnę, że aplikując na studia w terminie do 19 września można liczyć na 600 zł oszczędności: 300 zł zniżki w czesnym oraz 300 zł dzięki zmniejszonej opłacie wpisowego wynoszącej 100zł.

    Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
    Online Ekspert WSB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną...

Maja Krzyżewska wystąpi podczas eventu „Zadbaj o siebie na wiosnę”

Już w najbliższą środę, 20 marca w Parku Naukowo-Technologicznym...

Zadbaj o siebie na wiosnę: Sekrety zdrowia i urody, live cooking i degustacja

Wiosna to czas, gdy natura budzi się do życia...

Czuję wiatr zmian. Rozmowa z Cezarym Cieślukowskim, kandydatem do Senatu

Cezary Cieślukowski to były wojewoda suwalski, były wiceminister zdrowia,...