Reklama

W PWSZ trwa II tura rekrutacji

Data:

- Reklama -

Ruszyła już rekrutacja uzupełniająca do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Na poszczególnych kierunkach czekają jeszcze ostatnie, wolne miejsca.

Chęć studiowania na suwalskiej Uczelni potwierdziło ponad 340 osób (to wynik zakończonej już I tury rekrutacyjnej). II tura ruszyła 7 sierpnia i potrwa do 22 września. Kandydaci ponownie muszą skorzystać z Internetowej Rejestracji Kandydatów, uzupełnić swoje dane i wybrać kierunek kształcenia. W trybie stacjonarnym kandydaci nie mogą już wskazać studiów I stopnia pedagogiki oraz studiów II stopnia (magisterskich) bezpieczeństwa wewnętrznego. Na tych kierunkach osiągnięto już bowiem limit przyjęć.

Wolne miejsca czekają na:

Wydziale Humanistyczno-Ekonomicznym: filologia, ekonomia I i II stopień, finanse i rachunkowość.

Wydziale Politechnicznym: budownictwo, transport, zarządzanie inżynierią produkcji.

Wydziale Ochrony Zdrowia: bezpieczeństwo wewnętrzne I stopnia, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, kosmetologia.

Dlaczego warto wybrać PWSZ w Suwałkach? Oto siedem, podstawowych powodów:

  • Bogata oferta kształcenia, ściśle związana z potrzebami rynku lokalnego: szeroki i elastyczny wachlarz możliwości: 3 wydziały, kilkanaście praktycznych kierunków kształcenia, forma studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, studia 30+ – wszystko dopasowane do potrzeb rynku. Absolwenci PWSZ znajdą satysfakcjonującą pracę w swoim zawodzie.
  • Świetna baza dydaktyczna i wykwalifikowana kadra: nowoczesne pracownie i laboratoria oraz przestronne, piękne patio spełnią najśmielsze oczekiwania studentów. Studiowanie ułatwi też wirtualny dziekanat i elektroniczny indeks.
  • Nowoczesny Dom Studenta: zmodernizowany, w pełni przystosowany do europejskich standardów, pięciokondygnacyjny budynek wyposażony w dwie, panoramiczne windy. Do dyspozycji studentów jest ponad 150 miejsc noclegowych – nawet dwuosobowe pokoje z własnym aneksem kuchennym.
  • Wysokie stypendia naukowe i socjalne: 2000 zł – nawet na taką, miesięczną kwotę wsparcia mogą liczyć studenci PWSZ w Suwałkach.
  • Koła zainteresowań, siłownia, strzelnica, Akademicki Związek Sportowy: Miedzy zajęciami studenci nie mają prawa się nudzić – mogą korzystać z bogato wyposażonej siłowni i strzelnicy laserowej, włączyć się w działania kół zainteresowań czy uprawiać sport. Na potrzeby studentów w budynku Uczelni znajduje się też bar, kawiarnia, a nawet oddział Poczty Polskiej.
  • Erasmus – możliwość wyjazdu na studia za granicę: PWSZ w Suwałkach współpracuje z kilkudziesięcioma ośrodkami naukowymi w całej Europie – m. in. w Portugalii, Hiszpanii, Grecji i Turcji. Studenci mogą realizować część studiów na zagranicznych uczelniach, a dodatkowo zrealizować tam praktyki.
  • Współpraca z regionalnymi firmami oraz instytucjami, samorządami i uczelniami wyższymi w całym kraju: liczne kontakty i współpraca Uczelni z otoczeniem biznesowym otwiera przed studentami wiele możliwości i dróg rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...