Reklama

W Strefie Ekonomicznej reinwestycje za ponad 30 mln złotych

Data:

- Reklama -

Tylko w sierpniu zostały wydane cztery zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Reinwestycje planują: Masterpress, Karton, Padma i PPHU Martex.

Spółka Masterpress z siedzibą w Białymstoku planuje rozbudowę hali produkcyjnej z częścią magazynową istniejącego już zakładu na terenie Podstrefy Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wartość inwestycji wyniesie co najmniej 8,9 mln zł. W tej chwili Masterpress zatrudnia 182 pracowników i zamierza dotrudnić kolejnych.

Firma Karton z Gołdapi na terenie tamtejszej podstrefy zamierza m.in.: rozbudować istniejącą halę produkcyjno-magazynową, wybudować dok załadunkowo-rozładunkowy oraz zainstalować system transportowy do przewożenia surowca i wyrobów gotowych. Wydatki inwestycyjne wyniosą w tym przypadku co najmniej 3,4 mln zł. Spółka zatrudni też nowych pracowników.

Na początku sierpnia Padma 3.0 otrzymała zezwolenie na inwestycję, której realizacja pochłonie co najmniej 18,3 mln zł. Już teraz spółka zatrudnia 212 pracowników i zamierza zwiększyć liczbę etatów.

Na terenie Podstrefy Ełk zainwestuje firma PPHU MARTEX Marta A. Trochimczyk. Jest to pierwsze zezwolenie wydane przedsiębiorcy, który będzie tam produkować opakowania z tworzyw sztucznych, m.in. torby foliowe HDPE, LDPE do kontaktu z żywnością oraz torby do przenoszenia produktów i inne z tworzyw sztucznych, papieru i tektury. Wydatki inwestycyjne wyniosą co najmniej 3,4 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Mieszkańcy przeciwni betonozie. Dlaczego spółdzielnia nie słucha?

Temat zieleni w Suwałkach od zawsze wywołuje dyskusję. Słowo...

Bulwary czeka rozbudowa, więc nowa ścieżka rowerowa powstanie

O budowę nowej ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Czarna Hańcza...

W gminie Szypliszki nowe inwestycje oświatowe

Początek nowego roku szkolnego 2018/2019 w Gminie Szypliszki wiąże się...

Dzięki współpracy miasta i przedsiębiorców powstanie nowa droga

W ubiegłym roku jedenaście firm i podmiotów prowadzących działalność...