Reklama

Bądź na czasie. Masz własną firmę, umów się na bezpłatne szkolenia

Data:

- Reklama -

Od 11 do 15 września w suwalskim oddziale ZUS  przedsiębiorcy mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń i konsultacji organizowanych w ramach „Tygodnia Przedsiębiorcy”.

„Tydzień Przedsiębiorcy” organizowany jest z myślą o osobach prowadzących działalność gospodarczą , a także tych, którym taki pomysł się rodzi. Podczas bezpłatnych seminariów pracownicy ZUS przybliżą interesujące tematy, m.in. zasady rozliczania oraz wypłaty świadczeń krótkoterminowych z ubezpieczenia społecznego, obowiązki osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej. Zostaną również przedstawione planowane zmiany i udogodnienia dla przedsiębiorców (e-składka, elektroniczne zwolnienia lekarskie).

Seminarium z 11 września „ABC przedsiębiorcy” otwiera cykl spotkań i jest adresowane do tych osób, które przedsiębiorcami dopiero zamierzają zostać. Podczas spotkania poznają swoje obowiązki, dowiedzą się, jak wypełniać dokumenty ubezpieczeniowe, jak korzystać z profilu PUE ZUS oraz co to jest e-składka. 12 września to seminarium na temat „e-Składki oraz e-ZLA Elektronicznych zwolnień lekarskie”, ZUS zaprasza też 14 września na „Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego”. Podczas niego będzie można się dowiedzieć, jakie są ogólne zasady podlegania ubezpieczeniu chorobowemu i wypadkowemu, poznać rodzaje świadczeń i zasady rozliczania w dokumentach ubezpieczeniowych wypłaconych świadczeń.

Udział we wszystkich seminariach jest bezpłatny. Zgłoszenia zainteresowanych przedsiębiorców przyjmowane są e-mailowo lub telefonicznie: aneta.klekowiecka@zus.pl, tel 87 5652770.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Na wypłaty czternastej emerytury 11,4 mld złotych

Od 25 sierpnia tego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...

Za nami augustowskie Mikołajce, przed nami Jarmark Świąteczny w Suwałkach

Jeśli nie masz pomysłu na prezent, koniecznie zajrzyj na...
%d bloggers like this: