Suwalski Festiwal Fantastyki w tym roku zmienił formę – do poszukiwania przygód, wspólnego grania i oglądania filmów mieszkańców miasta zaprosiły dwie instytucje – Suwalski Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna.

Podczas Fantastycznego Popołudnia w BP, które odbyło się w piątek, 22 września suwalczanie mogli spotkać się z Melanią Kapelusz, autorką bajek i opowiadań dla dzieci: „Kinga i co z niej wyrośnie”, „Krasnoludki”, „Kinga i jak ją rozgryźć”, „Koty, czyli historie z pewnego podwórka”, „Z pamiętnika pewnego Świerszczyka”, „Tajemnica pewnej sąsiadki”, „Zając zostaje!”. Zgodnie z tradycją fantastycznych wydarzeń nad Czarną Hańczą odbyła się też „Obłędna herbatka u Kapelusznika” – tym razem już nie konkurs kulinarny, lecz degustacja herbaty z literaturą w tle.

Sobotę w Suwalskim Ośrodku Kultury można było spędzić jeszcze bardziej intensywnie. W programie Dnia Fantastycznego znalazły się: spotkania o literaturze (konkurs wiedzy o Harrym Potterze), rozgrywki planszówek – w tym Mistrzostwa Województwa Podlaskiego, pokazy filmów.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda oraz Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj