Michał Bajor ponownie na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpi w niedzielę, 8 października o godz. 18.00. Artysta zaprezentuje utwory z kolekcji „Od Kofty… do Korcza”.

Prawie 45 lat temu Michał Bajor, mając niespełna 16 lat, wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.

Najnowsza kolekcja „Od Kofty… do Korcza”, niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, będzie dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: „Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek”.

Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

Materiał zostanie podzielony na dwie części, które ukażą się nakładem wytwórni Sony Music z półrocznym odstępem. Dla sympatyków Michała Bajora ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dyskografii. W sprzedaży dostępna jest już druga część kolekcji (premiera 29 września 2017 r.).

W naszym konkursie Czytelnicy „Niebywałych Suwałk” mogą wygrać 4 pojedyncze bilety na koncert Michała Bajora w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Michał Bajor ma na swoim koncie wiele ról filmowych. Z jednym z reżyserów współpracował kilkukrotnie. Z którym i w jakich filmach zagrał? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem do ew. rezerwacji. Konkurs trwa do 1 października do godz. 16.00. Zwycięzców wylosujemy. Konkurs zakończony. Bilety wygrali: Piotr Masiewicz, Katarzyna Otłowska, Ula „Turnauomanka”, Katarzyna Brzozowska.

Koncert Michała Bajora w Suwałkach

Dodaj komentarz