RESO Akademia 2012 zainaugurowała rozgrywki ligowe w II lidze

Data:

Piłkarki RESO Akademii 2012 Suwałki rozpoczęły rozgrywki w II lidze kobiet. W meczu rozgrywanym na stadionie miejskim w Gołdapi suwalczanki wystąpiły w roli gospodarza, a ich rywalem był zespół Jantaru Ostrołęka. Po bardzo wyrównanym spotkaniu suwalska drużyna uległa 1:2, a decydujący o końcowym wyniku gol padł w 84. minucie z rzutu karnego.

Choć zawodniczkom RESO Akademii 2012 nie udało się zdobyć pierwszych punktów na drugoligowych boiskach, ich gra mogła się podobać. Osłabione nieobecnością liderki zespołu, kontuzjowanej Laury Frąckiewicz, suwalczanki fenomenalnie rozpoczęły spotkanie. W ciągu pierwszych 25 minut udało im się przeprowadzić kilka składnych akcji. Na uwagę zasługuje sytuacja Izabeli Łady, która zakończyła się strzałem tuż nad poprzeczką bramki Katarzyny Kulesik. Chwilę później na minimalnym spalonym znalazła się Aleksandra Bieryło, której gol nie został uznany.

Suwalczanki potwierdziły wyższość na rywalkami w 23. minucie spotkania, gdy po kombinacyjnym rozegraniu rzutu wolnego sprzed pola karnego Jantaru piłka trafiła do niepilnowanej Izabeli Łady. Pomocnik RESO Akademii nie dała żadnych szans bramkarce rywalek i pewnym strzałem wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie. Akademiczki cały czas miały optyczną przewagę, jednak nie udało się jej udokumentować golem na 2:0. To się zemściło i w 32. minucie spotkania Jantar wyrównał. Oliwia Piersa wykorzystała zbyt dużo wolnej przestrzeni w środku pola i ładnym strzałem z ok. 20 metrów pokonała Zuzannę Skrodzką. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmian. Przez kilka pierwszych minut dłużej przy piłce utrzymywała się drużyna Jantaru, jednak nie dochodziła do groźnych sytuacji bramkowych. Następnie przewagę przejęły suwalczanki. W 70. minucie Julię Smyk zastąpiła rezerwowa Dominika Waśniewska, która chwilę później przeprowadziła ładną akcję zakończoną strzałem w poprzeczkę. W 84. minucie w niegroźnej sytuacji Jantaru piłka trafiła w rękę jednej z zawodniczek Akademii i sędzia spotkania podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamieniła Oliwia Piersa. Suwalczanki do końca meczu atakowały, dążąc do wyrównania, jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:2 na korzyść gości.

RESO Akademia 2012 Suwałki – Jantar Ostrołęka 1:2 (1:1)
Izabela Łada 23 – Oliwia Piersa 32, 84-k.

RESO Akademia 2012 Suwałki: 1. Zuzanna Skrodzka, 13. Ewa Pacewicz, 8. Sylwia Stankiewicz, 19. Joanna Ciruk, 6. Paulina Słowikowska, 15. Karolina Zabawska, 17. Anna Stankiewicz, 4. Izabela Łada, 20. Dominika Korejwo, 16. Julia Smyk (70 min. 2. Dominika Waśniewska), 11. Aleksandra Bieryło.

Jantar Ostrołęka: 1. Katarzyna Kulesik, 2. Laura Świerszcz (76 min. 5. Anna Kujtkowska), 6. Wiktoria Kowalska, 7. Adrianna Michalak (80 min. 21. Alicja Lutrzykowska), 8. Aleksandra Golarska, 10. Aleksandra Chodorek (90 min. 3. Gabriela Dymerska), 14. Julia Sawicka, 15. Dominika Ostrowska, 16. Oliwia Piersa, 19. Natalia Zając, 20. Kamila Duszak (ż.). Sędzia główny: Karol Kolenkiewicz (Kolegium Podlaskiego ZPN).

Wyniki pozostałych spotkań 1. kolejki II ligi kobiet grupy mazowieckiej:
Ząbkovia Ząbki – KU-AZS UW Warszawa 2:0
Loczki Wyszków – Wilga Garwolin 2:2
Piastovia Piastów – GOSiR II Piaseczno 5:0
Pogoń Zduńska Wola – KS Teresin 2:0
UMKS Zgierz – Stomil Olsztyn mecz nie odbył się (gospodarze nie przygotowali boiska)

W kolejnym meczu ligowym RESO Akademia 2012 Suwałki zmierzy się na wyjeździe z Wilgą Garwolin (10 września, godz. 16:30).

Puchar Polski

W najbliższą środę, 6 września o godz. 17:00, RESO Akademia 2012 Suwałki rozpocznie zmagania w Pucharze Polski. Rywalkami suwalczanek będzie zespół Forty Piątnica. Mecz zostanie rozegrany na płycie głównej Stadionu Miejskiego w Suwałkach przy ul. Zarzecze 26. Wstęp wolny.